Вихованці Кременчуцької виховної колонії пройшли тест на ВІЛ та гепатити

25 жовтня 2017 вихованці Кременчуцької виховної колонії мали можливість зробити швидкі тести на ВІЛ, гепатити В і С та сифіліс. Таку можливість вони отримали завдяки клопотанню керівництва колонії до Центру, дружнього до підлітків, “Альтаїр” (ПОБФ “Громадське здоров’я”).

Перед тестуванням співробітники “Альтаїру” Олег Димарецький та Ірина Гумназій провели юнакам лекцію. Хлопці дізналися більше про шляхи зараження ВІЛ, гепатитами та ІППП, їх діагностику та лікування.

«Збереження здоров’я молоді є пріоритетним завданням держави, і система виконання покарань має та може відігравати провідну роль для його виконання і забезпечення оптимальних умов для повноцінного розвитку та зростання неповнолітніх засуджених у безпечному і сприятливому середовищі», – зазначив начальник колонії Олександр Сайко.

Загалом медпрацівник «Альтаїру» Г. Ткаченко протестувала 37 вихованців колонії. Кожен з них пройшов до- та після тестове консультування. Тестування відбувалося винятково за згодою засуджених.

Захід відбувся в рамках проекту “Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини”, який реалізується за фінансової підтримки AFEW-Україна.