Історія створення AFEW

Голандське відділення організації «Лікарі без кордонів» працювало в країнах колишнього СРСР з 1996 року, здійснюючи заходи щодо запобігання поширення ВІЛ/СНІДу в Росії, Монголії та в Україні.

У тісній співпраці з урядом і приватними партнерами організація «Лікарі без кордонів» ініціювала реформи в галузі охорони здоров’я та стимулювала реалізацію низки стратегій, пов’язаних з охороною здоров’я. У число таких програм увійшли кампанії в ЗМІ, покликані підвищити обізнаність населення щодо питаннь безпечного сексу та використання презервативів, ознайомлення медичних і соціальних працівників з методами, що дозволяють знизити темп поширення ВІЛ/СНІДу серед споживачів наркотиків, і найширша у світі програма вивчення епідемії ВІЛ/СНІДу, що розвивається в російських в’язницях.

У зв’язку з тим, що необхідність продовження діяльності щодо запобігання поширення ВІЛ/СНІДу продовжувала зростати, організація «Лікарі без кордонів» передала свої обов’язки новій міжнародній організації, у створенні якої вона брала участь, – «СНІД Фонду Схід-Захід» (AIDS Foundation East West – AFEW). AFEW продовжив роботу у сфері охорони здоров’я в країнах колишнього СРСР, далі зміцнюючи зв’язки між Сходом і Заходом шляхом обміну знаннями та фахівцями в рамках програм організації, а також сприяючи більш глибокому розумінню країнами Заходу складних соціальних проблем і проблем у сфері охорони здоров’я даного регіону.

МБФ “СНІД Фонд Схід Захід” (AFEW-Україна) був створенний 1 грудня 2001 року, а зареєстрований – у лютому 2002 року. У 2013 році відбулася реорганізація AFEW, з максимальною децентралізацією й AFEW-Україна став більш незалежною організацією в складі мережі неурядових організацій у країнах Східної Європи та Центральної Азії.

 

Матеріали статті дозволяється використати відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution/Share-Alike.