Розширення моделі безпосереднього втручання для покращення здоров’я ВІЛ-позитивних жінок у м. Києві
Донори проекту |
Тривалість |
Бюджет |
Партнер(и) |
Gilead Sciences Europe Ltd | Червень 2016–травень 2017 | €49,980 | Позитивні жінки світу (PWW), Київське відділення Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ |
Основна мета:
Розширення роботи за моделлю безпосереднього втручання для забезпечення прихильності до АРВ-терапії та лікування гепатиту С та покращення здоров’я ВІЛ+ жінок в м. Києві.
Завдання проекту:
- Підтримка, розвиток та наснаження малих мереж взаємопідтримки жінок, які живуть з ВІЛ у м. Києві.
- Навчання та підтримка ВІЛ-позитивних жінок щодо питань АРВ-тарапії та ко-інфекцій, із особливим фокусом на вірусному гепатиті С та організація підтримки та консультування за принципом «рівний-рівному» для жінок, які приймають АРВ-терапію та/або проходять та/або потребують лікування від гепатиту.
- Реалізація потреб старших жінок та жінок похилого віку шляхом їх залучення до мереж взаємопідтримки та забезпечення їх навчання та консультування стосовно вирішення проблем пов’язаних із віковими змінами та старішанням організму.
- Налагодити кращий діалог та взаєморозуміння між жінками та медичними працівниками щодо питань їх лікування, якості життя та майбутнього.
- Підвищення потенціалу міських медичних послуг у сфері ВІЛ/СНІДу шляхом зміцнення співпраці лікарів із соціальними працівниками НУО.
- Наснажити ВІЛ-позитивних жінок та вдосконалити їх навички у сфері адвокації своїх прав для покращення доступу до необхідних послуг.
Принцип роботи:
Модель безпосереднього втручання заснована на принципах ефективного залучення людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом (MIPA) та передбачає створення малих мереж взаємопідтримки жінок, які живуть з ВІЛ в різних районах міста Києва з метою їх наснаження, відновлення та зміцнення їх родинних зв’язків та соціальних контактів, покращення їх доступу до найнеобхідніших послуг та, таким чином, сприяння їх успішній реінтеграції у суспільстві.
Діяльність в рамках проекту:
- Гаряча лінія для ВІЛ-позитивних жінок: +38 067 239-69-36;
- Щомісячні групи взаємопідтримки ВІЛ-позитивних жінок;
- Щомісячні зустрічі групи підтримки ВІЛ+ жінок, які проходять лікування від гепатиту С (ВГС);
- Онлайн-консультування та підтримка ВІЛ+ жінок у секретній групі у Facebook «Киянка+»;
- Щомісячні зустрічі ВІЛ-позитивних жінок – майстер-класи, тренінги, організація спільного дозвілля;
- Навчання для рівних лідерів серед ВІЛ-позитивних жінок, медиків та соціальних працівників (тренінги з найбільш актуальних питань);
- Професійне навчання та сприяння у працевлаштуванні;
- Індивідуальні та групові консультації психолога;
- Соціальний супровід та переадресація (при потребі та за запитом).