Життя продовжується!

30 червня завершився проект «Розширення моделі безпосереднього втручання для покращення здоров’я ВІЛ-позитивних жінок у м. Києві». Проект фінансувався Gilead Sciences Europe Ltd, а нашими незмінними партнерами виступили БО «100% життя. Київський регіон» и Позитивні жінки світу (PWW).

Цей проект став логічним продовженням проекту «Використання підходу безпосереднього втручання для покращення здоров’я ВІЛ-позитивних жінок в м. Києві», який AFEW-Україна разом з партнерами реалізували в 2014-2015 рр. У рамках нього і з’явилася група для ВІЛ-позитивних жительок Києва «Киянка+». Ціль проекту – емпауермент ВІЛ+ жінок м. Київ і поліпшення якості їх життя. Проект виявився такий затребуваний і успішний, що після переговорів Gilead зробив виключення та профінансував його вдосконалену та розширену версію. Основним завданням стало розширення роботи за моделлю безпосереднього втручання для прихильності до АРВ-терапії та лікування гепатиту та поліпшення здоров’я ВІЛ-позитивних жінок у Києві.

У червні 2016 року проект розпочався, а зараз ми підводимо результати.

«У нас в проекті 154 досягнення у вигляді учасниць проекту, тому що головні досягнення – це зміни в житті кожної з жінок. Можливо, вони не такі великі й видні сі сторони, але те, що життя кожної учасниці «Киянки+» змінилося – це видно та відчувається і на зустрічах групи, і в онлайн-групі у фейсбуці», – говорить Ірина Нерубаєва, менеджер проекту AFEW-Україна, яка керувала проектом.

Ірина не даремно каже про зустріч і групу. Проект включав багато різноманітних активностей та послуг, у т.ч. і вищезазначені:

  • Гаряча лінія для ВІЛ+ жінок: +38 067 239-69-36.
  • Он-лайн консультування та підтримка ВІЛ+ жінок у секретній Facebook-групі «Киянка+». У цьому році група об’єднала вже 98 осіб і активно використовується як співробітниками проекту, так і учасниками. Особливо важливий той факт, що додавання у групу відбувається тільки після особистого знайомства потенційної учасниці з координатором проекту.
  • Зустрічі групи взаємодопомоги ВІЛ+ жінок і груп взаємодопомоги ВІЛ+ жінок, що проходять лікування вірусного гепатиту С.
  • Індивідуальні та групові консультації психолога, соціальний супровід та переадресація за запитом.
  • Майстер-класи, тренінги, організація спільного дозвілля. За час проекту пройшло 36 майстер-класів та зустрічей «Школи життя з ВІЛ», а ще для учасниць та навіть самими учасницями було організовано 28 спільних заходів, включаючи відпочинок та соціально-культурних подій.
  • Навчання для рівних лідерок серед ВІЛ+ жінок, медиків і соціальних працівників, професійне навчання та сприяння у прецевлаштуванні. 51 жінка закінчила один з дев’яти навчальних курсів.

«Якщо говорити про глобальні, наприклад, три досягнення, то, звичайно, я не можу не відзначити інформаційні матеріали, які ми зробили разом з учасниками. Фактично самими учасницями!» – говорить про підсумки проекту Ірина. «Виходячи з того, що було потрібно, вони самі всі обговорювали, робили дизайн, потом обговорювали це оформлення та наповнення».

Слова Ірини легко підтвердити – за час реалізації проекту ми надрукували 3 види флаєрів про групу, буклети «Будь у тренді» та «Знай свої права», а також «Життя продовжується» – історії учасниць групи взаємодопомоги «Киянка+».

Ірина також зазначає: «Дуже круто вийшло, що в рамках проекту вдалося налагодити тісну співпрацю з медиками, і вони активно залучалися до роботи з дівчатами, приходили на зустрічі, і можна було на рівних задати будь-яке питання щодо свого здоров’я. І цей взаємозв’язок з медичним персоналом вплинув дуже сильно на сам проект, на дівчат у проекті і на медиків теж. Думаю, що зустрічі допомагають бачити в першу чергу в пацієнтах людей, а це вже дуже важливо для зміни життя. 

Ми також порахували, скільки консультацій на гарячій лінії телефону довіри було проведено і виявили, що за весь час «Киянки+» їх було близько 2500 – саме консультацій, а не просто відповідей на питання, а за цей проектний рік їх було майже 1000. Для мене це велике досягнення. Гаряча лінія працює, дійсно користується популярністю, багато клієнток потрапили в проект завдяки гарячої лінії. Дуже багато дізналися про наш телефоні довіри від Загальнонаціональної гарячої лінія з питань ВІЛ/СНІД та туберкульозу або з флаєрів, які ми залишали в жіночих консультаціях, СНІД-центрі».

Важливо відзначити, що гаряча лінія продовжує працювати і зараз, і кожна ВІЛ+ киянка може отримати консультацію або просто отримати відповіді на питання, що цікавлять.

Анна, учасниця групи «Киянка+» розповідає про своє ставлення до групи і проекту: «Проект« Киянка +» для мене:

  • Підтримка не тільки у важкі моменти, але і в будь-який час, коли я потребую просто поговорити з людиною, яка мене розуміє. Адже це так важливо, коли тебе розуміють.
  • Проект допоміг мені зрозуміти, що я нічим не гірша людей, що живуть без ВІЛ-статусу, а може навіть в чомусь і краще!:) Проект навчив мене відстоювати свої права, не боятися жити, бути більш впевненою в собі.
  • Дівчата з проекту стали невід’ємною частиною мого життя. Це мої подруги, моя сім’я!
  • Проект допоміг мені в професійному зростанні.

Я дуже вдячна за все, що дав мені проект і сподіваюся, що зможу бути в чомусь корисна своїм дівчатам».

Зараз «Киянка+» шукає фінансування для продовження своєї роботи. Але, не дивлячись на те, що проект закінчився, робота групи триває і ВІЛ-позитивні киянки продовжують збиратися й отримувати послуги. А ще планується опис і поширення моделі роботи в інших регіонах і презентація успішного досвіду на національному та міжнародному рівнях.