
У липні під Києвом пройшла Літня школа «Сучасні дистанційні форми роботи з підлітками в мережі Інтернет та методи ефективної комунікації» або «Школа віртуальної реальності». Захід провели МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід» (AIDS Foundation East-West – AFEW-Україна) у співпраці з МБФ «Альянс громадського здоров’я» в рамках проекту «Підлітки поза увагою: поліпшення доступу до інтегрованих ВІЛ-сервісних послуг для вразливих підлітків в Україні» за фінансової підтримки Французької міжнародної експертизи Ініціатива 5%.
Проект спрямований на роботу з підлітками, які вживають наркотики, та їх сексуальними партнерами в невеликих містах та селах України. Наше дослідження показало, що майже 85% підлітків, які вживають наркотики, щодня користуються Інтернетом. В інтернеті вони спілкуються з друзями, дивляться відео, шукають нову інформацію. Та купують наркотики. Саме тому фахівцям, які працюють з підлітками, необхідно знати про можливості роботи в Інтернеті не гірше за їх просунуту цільову аудиторію.
Тож організатори зібрали 36 фахівців неурядових та державних організацій, які працюють в проекті: БО «Повернення до життя», БФ «Благо», БФ «Парус», БО «Громадське здоров’я», БО «Світло Надії», ГО «Наша допомога», БФ «Шлях до дому», БФ «Нова сім’я», БО «Конвіктус-Україна» та їх партнерської мережі з 7 регіонів України (Полтавська, Харківська, Донецька, Одеська, Київська, Кіровоградська та Чернівецька області) і велику команду тренерів, які ділилися своїми знаннями з учасниками протягом п’яти днів (і записали невеликі відео на цю тему, але про це пізніше):
- Марина Говорухіна провела майстер клас «Ефективні комунікації та успішне партнерство»;
- Ольга Кулик розказала про роботу із соціальними мережами та месенджерами;
- Анастасія Медко навчила учасників онлайн консультуванню клієнтів;
- Віта Мусатенко розказала про нормативно-правове регулювання кіберпростору;
- Галина Сергієнко презентувала мобільний додаток для підлітків Free2Ask (App Store і Google Play);
- Олена Черних поділилась інформацією щодо безпеки у мережі Інтернет.
Анатолій Волик, соціальний працівник проекту “Підлітки поза увагою”, БФ “Громадське здоров’я”, місто Полтава: «Я людина абсолютно офлайнова, у мене навіть немає смартфону. Інформація, яку я отримав під час тренінгів, є для мене мотивуючою для придбання цього девайса, щоб вийти на новий рівень – віртуальний! Я зрозумів, що для роботи з підлітками треба виходити на їх рівень спілкування. Також зрозумів, що не потрібно бути “білою вороною” в сучасному суспільстві і треба переорієнтовувати себе. Мені найбільше сподобався міні-тренінг про кібербезпеку, безпеку підлітків в мережі Інтернет, який проводила Олена Черних. Відкриттям для мене став той факт, що ми не можемо розміщувати фото та інформацію про підлітків на своїх сайтах без згоди їх батьків».
Крім того на учасників чекала позашкільна програма змагання команд, які мали виконувати різноманітні завдання, використовуючи усі отриманні протягом навчального дня знання. Учасники команд брали один в одного інтерв’ю, записували відео, шукали підказки та активно ділилися своїми знаннями. Перемогу в командній роботі дістали одразу дві харківські організації – БФ «Благо» та БФ «Парус».
Віроніка Репужинська, психолог Новоселицького РС філії ДУ “Центр прообації” у Чернівецькій області: «До участі у літній школі моя державна організація в системі онлайн не практикувала роботу. Я у захваті, спробую реалізувати в своєму регіоні, поділюсь досвідом з колегами».
В останній день Літньої школи учасникам було надано можливість обмінятись успішним досвідом впровадження найцікавіших практик та методик роботи з підлітками. Зокрема, партнери із БФ «Благо» презентували успішний досвід моніторингу підлітками пунктів тестування на ВІЛ в невеликих містах, а також інтерактивні онлайн опитування за допомогою сайту https://kahoot.com/.
Альона Бежан, координатор проекту БФ «Нова сім’я», Чернівці: «Цього разу везу з собою в рідне місто Чернівці інформацію, яка для мене не тільки як для спеціаліста в роботі з молоддю, але як і мами, активного користувача мережею Інтернет, є цінною, а саме про особливості роботи із соціальними мережами та месенджерами. Про те, які існують “правила” ведення ефективного діалогу з користувачами профільних сторінок і про те, що є новим у сучасному світі віртуального світу».
Більше інформації – за офіційним хештегом заходу #ШВР2019 в соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм.
І бонус для тих, хто дочитав до кінця – відео трьох наших неймовірних тренерів разом з їх презентаціями:
- 7 секретів Марини Говорухіної про те, як ефективно донести інформацію до цільової аудиторії
- Етапи онлайн консультування клієнтів від Анастасії Медко
- Інтерв’ю з Вітою Мусатенко про безпечний кіберпростір та протидію кібербулінгу