Пройшов IV Форум Національної платформи ключових спільнот

3 грудня у Києві пройшов Форум Національної платформи ключових спільнот (НПКС).

4-ий Форум НПКС зібрав представників спільноти колишніх ув’язнених, ЛГБТ, людей, які живуть із наркозалежністю, та секс-працівників.

Під час зустрічі учасники підвели підсумки 2018 року:

  • Протягом 2018 року було проведено третій та четвертий форуми Платформи. На ІІІ Форумі у квітні було затверджено Керівний комітет НПКС, до якого увійшло по 3 представники з кожної з чотирьох спільнот.
  • Для регламентування роботи цього року дбуло розроблено Положення (Рамковий меморандум) про Національну платформі ключових спільнот, а також Етичний кодекс НПКС.
  • Для організації ефективної роботи було проведено дослідження по комунікації всередині спільнот, метою якого було виявлення поточного стану комунікації та обміну інформацією як між спільнотами, так і всередині кожної з них. Крім того, було проведено аналіз практичного застосування механізмів голосування та делегування між представниками ключових спільнот НПКС. Рекомендації дослідження допомогли сформулювати основні напрямки щодо поліпшення алгоритмів прийняття рішень і комунікації. Діяльність Платформи були здебільшого спрямована на розвиток її структури, а також на розвиток самих представників спільнот.
  • Цього року було проведно 3 тренінги, а теми тренінгів визначалися самими учасниками і були дуже різноманітними – навички вирішення конфліктів та медіація, ефективна внутрішня і зовнішня комунікація. Зараз підготовлено пул медіаторів для вирішення конфліктів в середині спільнот, скористатись послугами якого можна, подавши відповідну заявку до Керівного комітету.
  • У 2018 році члени Платформи представили її на XІ Національній ЛГБТ конференції, 22-ій Міжнародної конференції зі СНІДу в Амстердамі та 7 Форумі організаційного розвитку громадянського суспільства в Києві.

Крім того кожна зі спільнот презентувала свої досягнення у цьому році, розказали про отримані уроки та поділились планами на наступний, 2019, рік.

Під час другої частини Форуму для учасників та запрошених гостей з числа представників міжнародних та національних орагнізацій та структур були презентовані плани на 2019 рік.

Захід відбувся завдяки проектам “Розвиток Національної платформи ключових спільнот” за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні, “Покращення системи комунікації серед ключових спільнот в Україні” за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та PITCH, МБФ “Альянс громадського здоров’я”.