Тренінги із зменшення шкоди і програма надання технічної підтримки у Білорусі

Донори проекту Тривалість Бюджет Партнер (и)
MATRA Квітень 2005 – березень 2008 561,320 євро Mainline Foundation, Білоруське товариство Червоного Хреста, НУО «Позитивний рух»

Мета проекту: підвищення якості та охоплення послуг з профілактики ВІЛ-інфекції серед споживачів ін’єкційних наркотиків, що має привести до зниження впливу епідемії ВІЛ-інфекції в Білорусі.

Основні заходи:

  • Створення національної мережі зменшення шкоди;
  • Створення професійного навчального центру для надання підтримки неурядовим і урядовим організаціям;
  • Підвищення рівня знань, умінь і навичок фахівців у галузі зменшення шкоди через їх участь у навчальних семінарах, відвідування родинних проектів в інших регіонах та отримання технічної допомоги на основі оцінки потреб у навчанні.

Досягнення:

До кінця проектного циклу неурядові та державні організації, які брали у ньому участь, змогли розробити, здійснити і оцінити стійкі доступні й ефективні програми зниження шкоди та обміну шприців для споживачів ін’єкційних наркотиків в Білорусі. Для надання підтримки цих установ був створений регіональний навчальний центр і національна мережа зменшення шкоди.

Станом на листопад 2008 року в ході даного проекту була здійснена передача знань і навичок 211 медичним працівникам і персоналу НУО в рамках 11 тренінгів; поширено більше 30 000 примірників просвітницьких матеріалів через проекти зниження шкоди по всій країні. Крім того, 40 білоруських фахівців взяли участь у ознайомлювальних поїздках в Нідерланди, Україну та Македонію; навчені 15 фахівців, які після закінчення проекту будуть навчати інших фахівців у своїй країні стратегіям зниження.

Зрештою, діяльність AFEW-Україна внесла внесок у запобігання подальшого поширення ВІЛ-інфекції серед споживачів ін’єкційних наркотиків та поліпшення доступу до якісних послуг, що надаються неурядовими проектами зменшення шкоди. Арсенал ефективних інструментів зниження шкоди буде включати аутріч-роботу, рівне навчання та розповсюдження інформаційних матеріалів, відповідних специфіці цільових груп.