Створення профілактичного відеоролику для українського телебачення

Партнери Бюджет Тривалість Донор (и) проекту
Державна служба України з контролю за наркотиками, відео компанія ТОВ «Сполучені світи», ЮНІСЕФ € 18,221 січень-грудень 2014 Група Помпіду Ради Європи

Основна мета цього проекту полягає в створенні відео-продукту, який використовуватиметься в якості соціальної реклами і буде спрямований на профілактику вживання наркотиків та інших негативних соціальних явищ серед молоді.

Метою відеоролику є профілактика ризикованих форм поведінки та негативних явищ серед молоді, зокрема таких як вживання наркотиків та алкоголю, насильство в сім’ї, дитяча безпритульність тощо шляхом висвітлення проблем у сім’ї та надання альтернативних, успішних способів їх вирішення.

Діяльність в рамках проекту:

  1. створення профілактичного відеоролику у форматі HDD для телебачення;
  2. проведення фокус-груп під час розробки відеоролику;
  3. організація та проведення навчального семінару по роботі з батьками із використанням відеоролику.

Досягнення проекту:

  • Створення не одного, а трьох соціальних профілактичних відеороликів тривалістю 30 секунд, 6 хвилин та 30 секунд у форматі HDD, просування відеороликів у соціальних мережах та на регіональному телебаченні України.
  • Організовано та проведено чотири фокус-групи із батьками для тестування соціальних відео на предмет відповідності їх меті проекту. Фокус-групи було організовано та проведено із залученням організацій із партнерської мережі, а саме – Київського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та СОС Дитячі містечка.
  • Проведено 9-10 жовтня 2014 р. у Києві дводенний навчальний семінар на тему «Ефективні форми і методи роботи з батьками для профілактики вживання наркотиків серед дітей та молоді». Для участі в семінарі на конкурсній основі було відібрано 23 учасники із 108 заявок з усієї України. Під час семінару відібрані учасники, які представляли як державні, так і недержавні організації, що працюють у сфері освіти та охорони здоров’я, зокрема з учнями та їх батьками, ознайомились із найкращими світовими практиками профілактики вживання наркотиків та алкоголю серед молоді та отримали інструменти для роботи з батьками у цьому напрямі. Зокрема, всі учасники навчального семінару отримали DVDіз записом трьох створеними під час проекту відеороликів для використання та поширення у своїй організації та на рівні свого регіону. Усі учасники, які надіслали заявки та не були відібрані для участі в семінарі, отримали всі навчальні матеріали за результатами семінару. Також всі бажаючі отримали DVDіз відеороликами поштою у кількості від 5 до 35 шт. відповідно до запиту.
  • Налагоджено ефективне партнерство із Державною службою України з контролю за наркотиками. Шляхом проведення тендеру відібрано для співпраці обрано відео компанію ТОВ «Сполучені світи». Отримано дозвіл на використання ідеї Children See, Children Do (CSCD) для додаткового соціального відео від австралійської організації NAPCAN. Залучено до партнерства ЮНІСЕФ та, як наслідок, створення додаткового 30-секундного ролику.
  • Усі відеоролики виготовлено української мовою із англійськими субтитрами. Останнє з трьох соціальних відео кампанії «Наша увага – це найкраща профілактика!» було додатково перекладено та продубльовано англійською та французькою мовами. Очікується, що на початку 2015 року відео також буде додатково перекладено на 9 мов країн учасниць Групи Помпіду Ради Європи для його подальшого використання та просування на міжнародному рівні.