
Учора у Києві відкрився Національний жіночий Форум з ВІЛ та СНІД з міжнародною участю. Це вже п’ятий Форум, який проводить БО “Позитивні жінки”. Цього року він зібрав близько 100 осіб – активістів та фахівців, які працюють у сфері ВІЛ та гендерної рівності, правозахисників та донорів.
Важливою частиною першого дня Форуму стала презентація досвіду роботи груп для жінок, які живуть з ВІЛ, у Києві та Черкасах.
«Сьогодні були презентовані результати проекту «Адвокація гендерної рівності та захист прав жінок, які живуть з ВІЛ, в Україні». Проект реалізується AFEW-Україна спільно з БО «Позитивні жінки» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія, що представлене Посольством Королівства Норвегія в місті Київ», – говорить Наталя Двінських, менеджерка проекту, AFEW-Україна. «Менш ніж за рік співробітники проекту за активної участі ініціативних груп в Києві та Черкасах створили живу діючу мережу підтримки ВІЛ-позитивних жінок силами рівних. Я сподіваюсь, що цей позитивний досвід буде продовжений та розповсюджений на інші регіони».
Проект став логічним продовженням багаторічної співпраці AFEW-Україна та спільноти жінок, які живуть з ВІЛ, – група взаємодопомоги «Киянка+» була створена ще у 2014 році у рамках спільного проекту та існує вже 5 років. Минулого року ініціатива поширилася у місто Черкаси, де була створена група «Черкащанка+». У рамках проекту ВІЛ-позитивні жінки могли брати участь у зустрічах з поліцією та медиками, майстер класах, отримувати консультації соціальних працівниць, психологині (у Черкасах), юристки (у Києві), онлайн та по телефону, проходити курси перекваліфікації та багато іншого.
«Завдяки проекту учасниці групи взаємодопомоги «Киянка+» та «Черкащанка+» мали можливість отримати широкий спектр гендерно-чутливих послуг, створених для підвищення якості життя. Наданий проектом ресурс дав можливість активісткам груп отримати нові знання про аспекти ліків, захист прав, представлення інтересів, гендерну рівність, сестринство і т.д. Ці знання були застосовані на практиці у вигляді реалізованих ініціатив своїми силами», – підводить підсумки проекту Віра Варига, координаторка проекту, БО «Позитивні жінки. «Особливо значним результатом стало усвідомлене відкриття свого обличчя для ЗМІ дев’ятьма (!) учасницями проекту! Проект допомагає нам, як спільноті, ставати більш видимими і сильними!»
За 10 місяців проекту 440 жінок, які живуть з ВІЛ, отримали послуги в рамках проекту. Секретні онлайн-групи у Facebook, де клієнтки проекту можуть отримати інформацію, підтримку, дізнатися про дружніх лікарів та послуги, охоплюють 148 жінок у Києві та 68 у Черкасах.
«Проект дав мені можливість говорити те, що я відчуваю. Це єдине місце, де я можу розслабитися і відчувати себе дійсно частиною чогось дуже великого. Тому я приходжу на ініціативні групи, групи самодопомоги або по психологічну допомогу, яка, виявляється, дуже важлива в моєму житті. Це єдине місце, де я можу бути сама собою», – ділиться Марія, активістка групи «Черкащанка+».
Третім містом, де створена подібна група, стало місто Дніпро. Проте цим плани ВІЛ-позитивних жінок по створенню ініціативних груп не обмежуються.
_____________
AFEW-Україна та Міністерство закордонних справ Королівства Норвегія, що представлене Посольством Королівства Норвегія в місті Київ також виступили фінансовими партнерами 5-го Національного жіночого форуму з ВІЛ та СНІД з міжнародною участю.