Під Києвом пройшов тренінг для Чемпіонів за міжнародною програмою Journey4Life

На минулому тижні під Києвом пройшов тренінг для Чемпіонів за міжнародною програмою Journey4Life («Подорож заради життя») у рамках проєкту “Подорож заради прав та гендерної рівності” за підтримки Міністерства закордо​​нних справ Королівства Норвегія, що представлене Посольством Королівства Норвегії в м. Київ, та проєкту “Підлітки поза увагою: поліпшення доступу до інтегрованих ВІЛ-сервісних послуг для вразливих підлітків в Україні” за підтримки Французької міжнародної експертизи ініціатива 5%. Це вже другий тренінг для Чемпіонів, який проводить AFEW-Україна в Україні.

Тренінг провели міжнародні тренери Dance4Life («Танцюй заради життя») Олександр Кемалов та Поліна Вєщєва. Dance4Life – міжнародна голландська модель, спрямована на роботу з молоддю для розвитку лідерства та збереження репродуктивного здоров’я, профілактики ВІЛ та інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). З 2019 року ​AFEW-Україна​є є франчайзі​ Dance4Life International в Україні​. 

“Програма Journey4Life, на мою думку, може дати багато корисного сучасним підліткам. Вона не тільки висвітлює такі важливі теми, як репродуктивне здоровя та права людини, але й допомогає підліткам краще зрозуміти себе та оточуючих, вчить конструктивно вирішувати конфлікти, поважати думки інших та висловлювати свої”,  – говорить Наталя Двінських, менеджерка проєкту “Подорож4Rights та гендерна рівність”. “Протягом шести днів тренінгу я із задоволенням спостерігала, як професійно працювали тренери Dance4Life Алік та Поліна, як вони детально розглядали кожну вправу, терпляче тренували навички, надихали та підтримували учасників, та як майбутні Чемпіони4Life ставали більш обізнаними та впевненими”.  

Journey4Life  проводиться підготовленими рівними лідерами з числа підлітків та молоді – Чемпіонами4Life, спираючись на їх унікальний набір навиків. Чемпіони4Life не є вчителями, вони дають молоді більше можливостей, ніж просто навчання. Вони є посередниками змін.

Чемпіонка4Life з Кропивницького каже: «Наша команда складалася з 25 активних підлітків, які готові змінювати не лише своє життя, а й життя  інших. І за тиждень перебування з наставниками ми перейняли їх досвід та заряд енергії, щоб втілювати ідеї проекту серед молоді своєї громади. Я отримала позитивні емоції, нові знайомства, знання, а також можливість проявити себе й бути почутою!»

“Dance4Life” – міжнародна голландська модель, спрямована на роботу з молоддю для розвитку лідерства та збереження репродуктивного здоров’я, профілактики ВІЛ та інфекцій, що передаються статевим шляхом. Наразі “Dance4Life”, крім штаб-квартири у Нідерландах, працює у 14 країнах на 4 континентах. Раніше AFEW-Україна вже мав досвід реалізації проєктів “Dance4Life” у Молдові. 

«Зараз я із впевненістю можу допомогти своїм друзям, якщо в них виникнуть питання, які вони не обговорюють з своїми батьками. Я натхненна вживати заходи для зміни своєї спільноти. Спасибі, Dance4life❤️ і тренерам Аліку й Поліні, які так доступно й вільно навчали нас❤️», – говорить Чемпіонка4Life Софія з Чернівців.

Повернувшись у свої міста Чемпіони4Life проведуть для своїх однолітків Подорожі – цикли з 10 занять. Кожне заняття буде присвячене окремій темі, наприклад, правам чи гендерній рівності. Заняття будуть проходити вживу та онлайн.

Четверо Чемпіонів4Life та Чемпіонок4Life, які пройшли такий тренінгу у 2020 році та цілий рік проводили заняття у своїх містах, долучилися до цього року до тренінгу вже в ролі помічників тренерів.

Чемпіонка4Life Настя з Харкова ділитьсь своїми емоціями: «Для мене це було дуже хвилююче. Я вже Чемпіонка і бути наставницею, помічницею, спостерігачкою виявилося ще відповідальніше, ніж просто вчитися. Для мене це особливий досвід! Я вчилася разом з майбутніми Чемпіонами-2021!»