Літня школа “СХІД І ЗАХІД РАЗОМ або УКРАЇНСЬКІ ГУЛЯННЯ”

22-25 липня в рамках проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини» у Києві (Україна) пройшла Літня школа “СХІД І ЗАХІД РАЗОМ або УКРАЇНСЬКІ ГУЛЯННЯ”.

“Вчитися, вчитися і ще раз вчитися!” – багато хто б погодився з тим, що цей слоган ідеально підходить для Літньої школи. Але організатори з AFEW-Україна вирішили, що негласним слоганом Літньої школи в Києві стане “Об’єднуємося! Пізнаємо! Дружимо!”. І назвали Школу “СХІД І ЗАХІД РАЗОМ або УКРАЇНСЬКІ ГУЛЯННЯ”. Цього року ми недарма обрали темою нашої Літньої школи тему єдності та національних традицій. Ми з великою повагою і любов’ю ставимося до нашої Батьківщини, до кожного її куточка і кожній людині від Сходу до Заходу. І назва нашого Фонду співзвучно з нашими поглядами і цінностями. Наша Школа – це не лише навчання, а й відпочинок і згуртування. А в Україні ще здавна найкращим відпочинком були народні гуляння. Запросити ж на гуляння друзів з братньої країни Грузії – це для нас було великою честю і радістю.

Як відомо, як корабель назвеш, так він і попливе. Так що наших учасників чекала захоплююча подорож за знаннями і враженнями. Адже організатори з азартом підійшли до планування і проведення Школи. Запросити найкращих тренерів з різних куточків України і навіть з Латвії? Звичайно ж! Детально розпланувати чотири дні з ранку і до ночі? Обов’язково! Вигадати конкурси, вікторини, ворожіння на кожен день?Неодмінно! Придумати, як зробити так, щоб учасники були красиві, задоволені і веселі? Так-так-так, це про нашу Літню школу. І, звичайно ж, запросити вмотивованих та небайдужих учасників.

22 липня 2014 марафон під назвою «Літня школа-2014» розпочався. 6 тренерів. 1 почесна гостя – директор AFEW-Україна Олена Воскресенська. 1 чудова ведуча. 1 асистентка-чарівниця. 35 учасників в прекрасних національних костюмах – співробітники організацій, які реалізують проект у містах Кіровоград, Полтава, Харків, Чернівці (Україна), Тбілісі та Телаві (Грузія), а також представники партнерських громадських і державних організацій. І величезну кількість знань, нових ідей, вражень та позитивних емоцій.

Анастасія Щебардіна, старший менеджер проектів AFEW-Україна: «Ми дуже хвилювалися, готуючись до Літньої школи, бо для нас це не просто тренінг. У першу чергу, це можливість об’єднати неформальне спілкування фахівців із різних областей з процесом навчання. Найбільше мені запам’яталася готовність людей брати активну участь у конкурсах і відгукуватися на будь-які авантюрні ідеї організаторів».

Під час Літньої школи учасники повчилися ефективним комунікаціям, дізналися про використання соціальних мереж в роботі НУО, дізналися про програми «Навички дитини» та «Дерево життя» для дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, попрацювали над персональної мотивацією і отримали навички роботи з травмами.

Учасник Літньої школи: «У Літній школі сподобалися теми тренінгів, місце проведення, тренера, учасники, відкритість і доброзичливість всієї групи, старання організаторів».

Учасник Літньої школи: «Участь у Літній школі дало величезний багаж знань і досвіду, що допоможе надалі підвищити професійний рівень роботи з уразливими групами населення».

Нам приємно, що частина нових умінь учасники вже почали використовувати, наприклад, при підготовці підсумкових презентацій. Важливо також, що учасники ще на Літній школі почали планувати, як скористаються отриманою інформацією та досвідом тренерів і колег. Є навіть ті, хто вже зробили перші кроки в удосконаленні своєї роботи.

Сподіваємося, наступного року наша традиція проводити літні школи продовжиться.