AFEW-Україна та АГЗ презентували результати фінального дослідження, проведеного за проєктом “Підлітки поза увагою”

29 квітня 2021 року AFEW-Україна та Альянс громадського здоров’я презентували результати Аналітичного звіту за результатами фінального дослідження в рамках проєкту «Підлітки поза увагою: поліпшення доступу до інтегрованих ВІЛ-сервісних послуг для вразливих підлітків в Україні».

За три роки діяльності проєкту вдалося охопити послугами інформування, консультування та профілактики ВІЛ понад 8 000 підлітків цільової групи у 29 обраних населених пунктах 7 областей України.

Це фінальне дослідження, проведене в рамках проєкту в лютому 2021 року, має на меті описати зміни, що відбулися за результатами діяльності проєкту з 1 жовтня 2017 р. до 31 березня 2021 р. у системі надання профілактичних послуг у відповідних населених пунктах сільської місцевості та невеликих містах. Крім того, результати фінального дослідження узагальнюють успішні напрацювання, висновки та рекомендації щодо подальшого впровадження профілактичних програм в Україні.

Цільовими групами дослідження були підлітки віком від 14 до 19 років, які мають досвід уживання нелегальних наркотиків (ПВН), та їхні статеві партнери, які проживають у сільській місцевості / невеликих населених пунктах; а також надавачі послуг на проєктних сайтах (представники НУО та їхньої партнерської мережі).

Звіт охопив такі теми, як:

  • Ситуація щодо вживання наркотиків серед підлітків;
  • Статеві стосунки та ризиковані практики;
  • Використання мобільного телефону та Інтернету, користування соціальними мережами;
  • Огляд мережі надавачів профілактичних послуг для підлітків;
  • Послуги для підлітків – очима підлітків;
  • Бар’єри доступу до послуг;
  • Стислий опис, ключові результати та основні досягнення проєкту «Підлітки поза увагою: поліпшення доступу до інтегрованих ВІЛ-сервісних послуг для вразливих підлітків в Україні».

Авторський колектив: Балакірєва О.М. (ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України»), Бондар Т.В., Матвиєвська Л.В. та Янковська І.С. (ГО «Український інститут соціальних досліджень ім. О. Яременка»), Нерубаєва І.О. та Двінських Н.О.  (МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід» (AFEW-Україна)), Жарук І.В. та Пурік О.П. (МБФ «Альянс громадського здоров’я»),  Шевченко С.Л. (Інститут соціології НАН України).

Завантажити документ можна тут: Аналітичний звіт за результатами фінального дослідження в рамках проєкту “Підлітки поза увагою: поліпшення доступу до інтегрованих ВІЛ-сервісних послуг для вразливих підлітків в Україні” 2021 р.

Завантажити саму презентацію можна тут: Презентація за результатами фінального дослідження в рамках проєкту “Підлітки поза увагою: поліпшення доступу до інтегрованих ВІЛ-сервісних послуг для вразливих підлітків в Україні” 2021 р.

З результатами базового дослідження за проєктом, яке було проведено на початку 2018 року, можна ознайомитись за посиланням: http://afew.org.ua/research5/.