«Залежність – не злочин!» – в Грузії стартує національна адвокаційна кампанія

У Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками й їхнім незаконним обігом, 26 червня, о 17:00 годині, у Тбілісі, відбудеться презентація національної адвокаційної кампанії «Залежність – не злочин!», яка пройде в Будинку Європи за адресою: Площа свободи 1.

Головна мета кампанії – створення дискусійного простору навколо проблеми наркозалежності і покарання за неї, заповнення існуючого в суспільстві інформаційного вакууму, допомога в усвідомленні проблеми, вивчення досвіду різних країн, підключення до справи експертів.

 

  • Що є причиною того, що проблема наркозалежності зачіпає практично всі сфери суспільства, але більшість все одно її сприймає, як кримінал?
  • Наскільки ефективним є покарання осіб з наркотичною залежністю замість їх лікування?
  • Що має бути зроблено для скорочення кількості наркозалежних в країні?

Саме обговорення цих питань є метою як презентації, так і кампанії в цілому.

«Людей не повинні карати за те, що вони хворі. А наркозалежність – така ж хвороба, як і будь-яка інша», – вважає Анастасія Шебардіна, експерт МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід» (AFEW-Україна).

Також під час заходу пройде показ підготовлених в рамках кампанії відео-роликів, в яких знялися Дута Схиртладзе, Русудан Гоцирідзе та багато інших відомих людей.

Організатори обіцяють гостям обговорити ще багато питань, але одне їм ясно: «Залежність – не злочин!»

Кампанія проходить в рамках проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини», який реалізує НУО «Світ толерантності» за підтримки МБФ «СНІД Фонд Схід Захід» (AFEW-Україна) у співпраці з Громадським об’єднанням «Бемоні» і Танадгомой – Інформаційно Медико-психологічним центром. Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди.

11406979_1580870718850406_7135792459541544974_n - Copy