«Я хочу жити в світі, де оберуть здоров’я» – у Харкові пройшов тренінг для Чемпіонів за міжнародною програмою Journey4Life

Наприкінці січня у Харкові пройшов тренінг для Чемпіонів за міжнародною програмою Journey4Life («Подорож заради життя») у рамках проєкту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини», а також за підтримки ІІТО ЮНЕСКО.

Тренінг провели міжнародні тренери Dance4Life («Танцюй заради життя») Олександр Кемалов та Поліна Помосова. Dance4Life – міжнародна голландська модель, спрямована на роботу з молоддю для розвитку лідерства та збереження репродуктивного здоров’я, профілактики ВІЛ та інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ).

Journey4Life  проводиться підготовленими рівними лідерами з числа підлітків та молоді – Чемпіонами4Life, спираючись на їх унікальний набір навиків. Чемпіони4Life не є вчителями, вони дають молоді більше можливостей, ніж просто навчання. Вони є посередниками змін.

«В останні роки стрімко погіршується ситуація із здоров’ям молодих людей. А проєкт піднімає теми, якими не завжди можеш поділитися з батьками чи іншими близькими, а з друзями – так», – вважає Чемпіонка4Life Христина. І додає: «Проєкт дав особисто мені багато знань, впевненості і приємні враження, а я вважаю, що всі мають мати змогу хоча б частинку цих вражень отримати».

Протягом семи днів Чемпіони4Life Кропивницького, Полтави, Харкова та Чернівців навчалися темам сексуально-репродуктивного здоров’я та прав. Під час тренінгу учасники поглибили свої знання щодо жіночої та чоловічої анатомії, контрацепції, ВІЛ/СНІДу, ІПСШ, психоактивних речовин, протидії насильству, законодавства в області прав молоді та ін. І вивчили танець Dance4Life, який потім вчитимуть з учасниками своїх занять.

Чемпіонка4Life Таня каже: «Проєкт дуже важливий в Україні, бо більшість підлітків взагалі не цікавляться темами, яких він торкається. В Україні дуже відкриті люди, й коли надаєш інформацію, молоді люди схоплюють та реалізують ці знання в своєму житті. Плюс цей тренінг надав й мені дуже багато інформації, яку я не знала і яку можу нести в світ».

Українські Чемпіони4Life стали тисячними Чемпіонами4Life у світі. Зараз Dance4Life, крім штаб-квартири у Нідерландах, працює у 14 країнах на 4 континентах. Спеціально для України керівництво програми було контекстуалізовано відповідно до українських реалій.

Чемпіон4Life Артем ділитьсь своїми думками: «Dance4Life дуже потрібний і важливий для України, так як аналогів цьому я ще не зустрічав. Протягом цієї Подорожі відбуваються настільки колосальні зміни особистості і мислення в загальному, що просто дух захоплює. Спасибі вам, що пам’ятаєте про молодь і уважні до питань, які виникають на шляху дорослішання».

Повернувшись у свої міста Чемпіони4Life проведуть для своїх однолітків Подорожі – цикли з 10 занять. Кожне заняття буде присвячене окремій темі, наприклад, правам чи гендерній рівності. Чемпіони та чемпіонки з Харкова та Полтави вже розпочали Подорожі у своїх містах. Невдовзі їх розпочнуть і їх друзі з Кропивницького та Чернівців.

«Це був тиждень позитиву. Я отримала величезний досвід, нові знайомства, знання, а також можливість проявити себе! Проєкт дуже важливий в Україні, тому що це можливість розповісти підліткам про питання, які їх хвилюють, але вони не можуть їх обговорити з дорослими. Одним із найголовніших фактів є те, що це спосіб зростити здорову націю! І це можливість бути почутим!», – говорить Чемпіонка4Life Настя.