Всесвітній день боротьби з гепатитом 2017: Елімінувати гепатит

У рамках Всесвітнього дня боротьби з гепатитом, що відзначається щорічно 28 липня, люди в різних країнах об’єднуються, щоб підвищити обізнаність про глобальний тягар вірусного гепатиту і сприяти реальним змінам. Всесвітній день боротьби з гепатитом — один зі всього чотирьох міжнародних днів, офіційно визнаних Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), які спрямовані на підвищення обізнаності про захворювання, — об’єднує організації пацієнтів, уряду, медичних працівників, громадянське суспільство, промисловість і громадськість рішучих дій з підвищення значущості боротьби з вірусним гепатитом у всьому світі.

Вірусний гепатит є однією з основних причин смертності в усьому світі. Щорічно він забирає життя 1,34 млн. осіб — стільки ж людей вмирає від ВІЛ/СНІДу, туберкульозу або малярії. Спільно, вірус гепатиту В і гепатит С викликають 80% випадків раку печінки у всьому світі.

Вірусний гепатит не локалізований в одному місці, і не виявляється тільки у певної категорії людей. Це дійсно глобальна епідемія, яка зачіпає мільйони людей, навіть без їх відома. На даний час 90% людей, які мають гепатит В, і 80% людей, які мають гепатит С, не знають про своє захворювання. Існує реальна можливість розвитку в якийсь час їх життя смертельного захворювання печінки, а в деяких випадках — неусвідомленого інфікування інших осіб.

При наявності ефективних вакцин і методів лікування гепатиту В і гепатиту С можливо елімінувати вірусний гепатит, однак необхідні велика обізнаність і більш широке розуміння цього захворювання і пов’язаних з ним ризиків, а також доступ до менш дорогих методів діагностики та лікування.

Після включення вірусного гепатиту в цілі сталого розвитку (ЦСР) і недавнього прийняття першої в світі глобальної стратегії боротьби з гепатитом, ми вступаємо у вирішальний етап. Сьогодні як ніколи нам потрібна тверда політична воля. Без прийняття термінових заходів смертність буде зростати, а епідемія буде продовжувати рости.

Всесвітній день боротьби з гепатитом надає ідеальну можливість об’єднатися та докласти зусиль до того, щоб привернути більше уваги громадськості та світових засобів масової інформації до вірусного гепатиту, і включити його в глобальний порядок денний в галузі охорони здоров’я.

“На даний час елімінація вірусного гепатиту стала першочерговим завданням. На 69 сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в Женеві, представники урядів 194 країн прийняли Глобальну стратегію ВООЗ по боротьбі з вірусним гепатитом, яка включає мету по елімінації гепатиту B і C протягом наступних 13 років. Світове співтовариство висловило свою підтримку, почавши перший міжнародний рух NOhep, спрямований на елімінацію вірусного гепатиту до 2030 р. У Всесвітній день боротьби з гепатитом 2017 ми можемо закріпити успіх і прискорити прогрес до досягнення мети по елімінації цього захворювання до 2030 г. ”

Елімінувати гепатит — це простий заклик до дії, який може підтримати кожен. Незалежно від ваших пріоритетів, гасло з легкістю можна адаптувати для місцевого використання; щоб елімінувати вірусний гепатит, необхідно працювати у всіх напрямках — підвищувати обізнаність, розширювати діагностичні та основні лікувальні заходи, включаючи загальну вакцинацію, підвищення безпеки при виконанні ін’єкцій, перевірку донорської крові, зниження небезпечного впливу і лікування. Будь-який захід, спрямований проти вірусного гепатиту, є кроком на шляху до його елімінації.

Незалежно від того, як ви плануєте відзначити Всесвітній день боротьби з гепатитом, будь то мітинг, брифінг для преси або заходи, пов’язані з обстеженням, все це можна провести під гаслом «Елімінувати гепатит».

Джерело: http://worldhepatitisday.org/

Источник: http://worldhepatitisday.org/