ВІЛ-позитивні жінки в Україні поліпшили навички адвокації

П’ятнадцять ВІЛ-позитивних жінок з числа соціальних працівників та волонтерів спільноти в Києві взяли участь у дводенному тренінгу щодо поліпшення навичок адвокації для розширення доступу до отримання медичних та соціальних послуг. 

Тренінг проходив 18-19 листопада в рамках нового проекту AFEW-Україна”.

Використання підходу безпосереднього втручання для покращення здоров’я ВІЛ-позитивних жінок у м. Києві”. Проект фінансується програмою goSHAPE біофармацевтичної компанії Gilead Sciences Europe Ltd і націлений на розширення прав і можливостей ВІЛ-позитивних жінок у наданні підтримки членам спільноти за принципом «рівний-рівному».

Під час тренінгу учасники ознайомилися з методологією безпосереднього втручання, заснованої на принципі значимого залучення людей, які живуть з ВІЛ. Дана методологія успішно впроваджується в Нідерландах голландської організацією Позитивні Жінки миру (PWW) і вона була визнана однією з кращих практик у сфері охорони здоров’я і міграції в Євросоюзі.

Тренінг провели два консультанта організації PWW. Вони обговорили з учасниками питання репродуктивного здоров’я та сексуальності, активної участі у справах співтовариства ВІЛ-позитивних жінок, стигми та дискримінації, сімейних питань та зайнятості, вживання наркотиків, лікування та реабілітації.
«Робота на місці йде повним ходом: жінки вже встигли організувати цілодобову «гарячу лінію» для членів спільноти, а незабаром найактивнішим представникам будуть пропонувати безкоштовні курси комп’ютерної грамотності та вивчення англійської мови», – говорить Сільвія де Ругама Прадо з голландської організації PWW.

Проект є пілотним в Україні, а ідея його початку в країні виникла в результаті торішнього ознайомчого візиту ВІЛ-позитивних жінок з України, Білорусі та Росії в Нідерланди з метою вивчення діяльності проекту на місці. В Україні проект здійснюється у співпраці з Київським відділенням Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ. У квітні 2015 група ВІЛ-позитивних жінок з України разом із працівниками Київського центру СНІДу відвідають Нідерланди, щоб поділитися першими результатами своєї роботи, а також налагодити партнерство з Академічним Медичним Центром при Університеті Амстердама.