ВІЛ-позитивні лідеркии групи «Киянка+» пройшли навчання з гендерно-чутливого підходу

15-16 вересня 2016 ВІЛ-позитивні лідерки серед учасниць групи взаємодопомоги «Киянка +» та соціальні працівниці, які надають послуги ВІЛ-позитивним жінкам, зібралися разом у Києві для участі у 2-денному тренінгу на тему «Використання ґендерно-чутливого підходу та врахування особливостей вікових змін для розширення моделі безпосереднього втручання».

Оскільки група самодопомоги ВІЛ-позитивних жінок у м. Києві безперервно розвивається та росте, все більше і більше жінок стають волонтерками й активістками та хочуть допомагати одна одній на більш професійному рівні, тому вони прагнуть отримати більше знань і навичок. Спільно з нашими партнерами Позитивними Жінками Миру (PWW) і Київським міським відділенням Мережі ЛЖВ ми зібрали запити від наших клієнток та організували освітній захід, для вивчення таких важливих тем як ВІЛ і вікові зміни, управління власним здоров’ям (з фокусом на харчуванні, медичних оглядах , прихильності до терапії, профілактика та лікування гепатиту C і т.д.), гендер і пов’язана з ним стигма, а також стратегії подолання стигми.

IMG_20160915_142133

Наші спеціально запрошені міжнародні тренера з PWW, Сільвія де ругам Прадо і Дженні Тсіамі, приділили особливу увагу гендерній тематиці. В учасниць тренінгу виникло дуже багато питань пов’язаних з тим:

  • Що таке гендер? У чому різниця між гендером, підлогою і сексуальністю? Що таке гендерні ролі?
  • Що таке гендерно-чутливі послуги? Чим вони відрізняються від інших послуг? Які гендерно-чутливі послуги можуть надаватися клієнткам і в яких можуть брати участь самі клієнтки? Як надавати такі послуги?
  • Що таке насильство пов’язане з гендером? Як працювати з жертвами насильства використовуючи гендерно-чутливий підхід?

IMG_20160916_103519

Два тренінгових дня були дуже емоційними та пройшли в теплій дружній атмосфері підтримки, у кращих традиціях груп взаємодопомоги. У результаті тренінгу ВІЛ-позитивні активістки надихнулися розширити свої волонтерські та професійні активності для надання допомоги та підтримки жінкам і дівчатам, які стали жертвами насильства. Також усі учасниці висловили бажання брати участь у фандрейзингу для підтримки роботи групи «Киянка +» і ще раз підкреслили, наскільки важлива така група для всіх ВІЛ-позитивних жінок міста Києва, і як добре було б створити схожі групи в інших містах України.

IMG_20160915_174106

Тренінг пройшов за фінансової підтримки компанії Ґіліад Сайенс Європа, Інк. (Gilead Sciences Europe Ltd) в рамках проекту «Розширення моделі безпосереднього втручання для покращення здоров’я ВІЛ-позитивних жінок у м. Києві».

IMG_20160915_154636