В Україні пройшла літня школа “Підтримка підлітків із травматичним досвідом”

3-7 серпня в Татарові, Україна, пройшла третя літня школа “Підтримка підлітків з травматичним досвідом”. Метою заходу було підвищення компетентності та поліпшення взаємодії урядових і неурядових організацій.

Тренерами літньої школи стали фахівці, які мають великий практичний досвід роботи та високу кваліфікацію.

Арсеній Павловський, тренер, психолог, психотерапевт, член Європейської асоціації короткостроковій терапії (Рига, Латвія) ознайомив учасників з історією, основними принципами та прийомами наративного підходу та особливостями використання даного підходу в роботі з дітьми та підлітками, які пережили травматичні події. Учасники спробували окремі практичні прийоми на собі, отримали інформацію про додаткові освітні ресурси для навчання наративному підходу.

Марина Говорухіна, PR-менеджерка Української Гельсінської спілки з прав людини (Київ, Україна) ознайомила з технікою фрірайтінга, а також розказала про геніальні ідеї та вчила учасників творити.

На сесіях Любов Лоріашвілі, юристки, психологині, національної та регіональної тренерки, авторки тренінгових програм, учасники розібрали, що таке травма, який вплив травми на розвиток дитини; техніки роботи з дітьми, які пережили травми; причини виникнення вторинної травми; механізми визначення перших симптомів травм у дітей та ін.

DSC03886

Учасниця літньої школи Юлія Штим з Полтави каже: “Цього року літня школа була дійсно особливою. По-перше, атмосфера чарівництва та магії пройняла кожного учасника. Було весело та містично, кожне завдання згуртовувало нас і давало можливість відкрити в собі акторські та інші здібності. Тренерам окреме спасибі за ті “круті” та актуальні методики, які, я впевнена, допоможуть мені в роботі з травмами, а точніше клієнтами, які пережили травматичний досвід, у тому числі насильство та військові дії. Дякую організаторам за чаклунство і магію.”

Программа3

Також, як і на всіх попередніх літніх школах, була неформальна програма. Учасники були об’єднані у 3 факультети Школи магії та чаклунства за допомогою Сортувального капелюха. Факультети знімали промо відеоролики, що ілюструють магічні властивості їхньої команди, створювали чарівні талісмани, відвідали урок зеллєваріння і навіть поборолися за кубок із квіддичу.

Літня школа-2015 – це суцільні позитивні враження, як в плані проведення тренінгів, так і в плані організації в цілому! Це набутий безцінний досвід і маса позитивних вражень!!!” – написав по закінченню Олег Бурлака з Чернівців.

Самый сексуальный игрок квиддича 2015

В останній день літньої школи тренери провели майстер-класи, а учасники могли самі вибирати, що їм найактуальніше. Окремий майстер-клас Арсенія Павловського був присвячений програмі “Життя як подорож”. Марина Говорухіна розкривала секрети публічного виступу. А Любов Лоріашвілі провела майстер-клас з ассертивності.

Наприкінці були визначені переможці. Хоча, звичайно ж, перемогла дружба, яка за час літньої школи зміцнилася між учасниками. І вручення сертифікатів стало тому доказом – кожного учасника вітали оплесками, які не вщухали ні на секунду. Свою частку бурхливих оплесків отримали також тренери та організатори заходу.

DSC05271

Дуже багато емоцій і всі вони позитивні. Починаючи з відкриття літньої школи та завершуючи від’їздом. Всі ці дні трималася якась інтрига і хотілося постійно продовження, що по суті і відбувалося. Всі конкурси, завдання, заняття – все це надавало більше сил і величезне бажання продовжувати займатися,” – ділиться Яна Александрова з Херсона. “Усім організаторам і тренерам низький уклін. Ви молодці і відразу видно, що фанати своєї справи. Сподіваюся, що це не останній ваш захід, який я відвідала. Це сама дещиця всіх моїх емоцій, які просто не передати словами! Ще раз величезне спасибі, це було круто.”

Літня школа пройшла в рамках проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини», який реалізує МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід» (AFEW-Україна). Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди.