В Україні затверджено Державний стандарт соціальної послуги соціально-психологічної реабілітації осіб із залежністю від наркотичних засобів чи психотропних речовин

Наприкінці минулого року Міністерство соціальної політики України (МСПУ) затвердило Державний стандарт соціальної послуги соціально-психологічної реабілітації осіб із залежністю від наркотичних засобів чи психотропних речовин, який команда AFEW-Україна та залучених експертів розробила спільно з МСПУ. 

Затвердження цього Стандарту — результат грунтовної роботи, яка розпочалася у 2018 році, коли AFEW-Україна підтримав розробку стандартів реабілітації для МСПУ. Нам вдалося зібрати хорошу міждисциплінарну команду експертів, у тому числі представницю спільноти людей, які живуть із наркозалежністю, для цієї роботи. Тож у співпраці з МСП був розроблений Державний стандарт соціальної послуги соціально-психологічної реабілітації осіб із залежністю від наркотичних засобів чи психотропних речовин. 

Документ було укладено на основі доказових міжнародних керівництв та Міжнародних стандартів реабілітаційних послуг, розроблених UNODC. Після пілотування Стандарту у декількох реабілітаційних центрах документ був представлений для громадського обговорення восени 2018 року. Наступні майже два роки Стандарт доопрацювувався та ще двічі був представлений для громадського обговорення — рік тому, а також цього літа

МСПУ затвердив Стандарт у жовтні 2020 року, і наприкінці грудня документ набрав чинності. Ми сподіваємось, що прийняття та впровадження цього документу дозволить розвинути в Україні систему якісних соціальних послуг для людей з наркозалежністю та забезпечить вчасне надання комплексної допомоги для тих, хто її найбільше потребує.

Щиро дякуємо Міністерству соціальної політики України та усій команді експертів, разом з якою ми розробляли цей важливий документ, зокрема: 

Ознайомитися з Державним стандартом соціальної послуги соціально-психологічної реабілітації осіб із залежністю від наркотичних засобів чи психотропних речовин можна на сайті Верховної ради за посиланням: http://bit.ly/3jB2q6s.