У Києві пройшов семінар з контекстуалізації програми Journey4Life

На минулому тижні в Києві пройшов семінар з контекстуалізації програми Journey4Life («Подорож заради життя») в рамках проєкту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини», а також за підтримки ІІТО ЮНЕСКО. Навчальну програму “Journey4Life” було презентовано AFEW-Україна та Dance4Life («Танцюй заради життя») у жовтні. Після цього розпочалась підготовка до запуску програми в Україні.

Чотирьохденний семінар фасилітували Алік Кемалов, представник команди Trainers4Life («Тренери заради життя»), Уна Істмонд, ком’юні менеджерка Trainers4Life, та Анастасія Шебардіна, старша менеджерка проекту, AFEW-Україна .

«За минулі 4 дні ми зробили величезну роботу. Контекстуалізували посібник під потреби молодих людей України. За цей час я можу з упевненістю сказати, що в Україні дуже професійна команда, з якої працювати суцільне задоволення. Крім адаптації посібника ми обговорили майбутній тренінг чемпіонів і наступні кроки роботи», – ділиться враженнями Алік Кемалов. «З нетерпінням чекаємо перших подорожей, які повинні стартувати вже в лютому».

Також у семінарі взяли участь наші колеги з організацій, з якими ми реалізовуватимемо проект у регіонах: БФ «Повернення до життя» (Кропивницький), ПОБФ «Громадське здоров’я» (Полтава), БО «Харківський благодійний фонд «Благо» (Харків) і ЧБФ «Нова сім’я» (Чернівці).

«Перш за все, хочеться відзначити теплу атмосферу, високий рівень проведення та професіоналізму, а також те інтелектуальне задоволення, яке, безсумнівно, відчувають всі учасники семінару. Загальне враження від семінару я б сформулювала так – семінар сподобався, перш за все, своєю багатоплановістю. Чітко структурована інформація посібника для чемпіонів, можливість вільно говорити, ставити питання і вносити правки зробив семінар максимально корисним. Важливим і цікавим на мій погляд, було проведення, а потім спільне обговорення практичних вправ», – говорить Лілія Слюсар, психологиня «Громадського здоров’я». «Під час семінару виникло дуже позитивне почуття, впевненість в повній реалізації проекту і усвідомлення того, що поруч не випадкові люди, а професіонали в своїй області, колеги з регіонів, відкриті та завжди готові надати допомогу. Загалом, під час семінару горизонт мого розуміння помітно розширився 🙂»

Також у заході взяли участь майбутні Champions4Life («Чемніони заради життя») – підлітки, які викладатимуть навчальну програму “Journey4Life” для своїх однолітків. Champions4Life пройдуть навчання за темами по сексуальному та репродуктивному здоров’ю та правам (СРЗП), так і зі сприяння особистій трансформації.

«Оскільки я майбутня чемпіонка, моїм обов’язком є добре розуміти і знати посібник для чемпіонів. Зараз же у мене є можливість буквально працювати над його створенням, що за фактом є найважливіше в цьому семінарі. Ну і звичайно, корисним є досвід і величезна кількість інформації, яку я отримала», – каже Анна з Чернівців.

Керівництво програми буде контекстуалізовано відповідно до українських реалій до кінця року, а наприкінці січня у Харкові ми проведемо семиденний тренінг для Champions4Life, на якому у них буде можливість провести свої перші заняття для місцевої молоді.