У Грузії пройшла конференція з наркополітики

Конференція з наркополітики пройшла 8 листопада у Тбілісі, Грузія. Метою конференції було презентувати огляд запланованих реформ і обговорити перспективи уряду Грузії та організацій громадянського суспільства щодо пропонованих змін.

Конференція організована Національною платформою з наркополітики Грузії та Комітетом охорони здоров’я Парламенту Грузії за участю Громадського об’єднання «Бемоні». У конференції з наркополітики взяли участь парламентарі, представники уряду Грузії, міжнародних організацій і громадянського суспільства.

Маріам Джаш, Голова Комітету з освіти та культури: «Законопроект, який уже зареєстрований у Парламенті Грузії, є способом збалансованої політики щодо наркотиків».

Під час конференції обговорювали політику щодо наркотиків в Грузії – пропоновані зміни та очікувані результати; міжнародний досвід реформ в області наркотиків і розвиток послуг по догляду.

Ека Беселія, Голова Комітету з правових питань Парламенту: «Ми відмовилися від репресивної політики в 2013 році. Ми готуємося до обговорення законодавства, почався процес роботи, але потрібна комплексна участь усіх агентств. Є деякі проблеми, з якими агентства стикаються.

Вони стосуються сум, питання про декриміналізацію всіх наркотиків, зміни у визначенні реалізації та правового регулювання питання про ввезення через кордон. Будуть потрібні деякі компроміси, щоб наблизити позиції».

 

Акакі Зоідзе, Голова Комітету з охорони здоров’я та соціальних питань: «Мова йде про те, щоб ввести поняття турботи замість покарання. Ми вважаємо, що пропоновані поправки дозволять нам зробити ментальний прорив у суспільстві, в установах, які зобов’язані вирішувати цю проблему, – що це перш за все проблема суспільної охорони здоров’я».