У Грузії посилять адвокатування прав людей, які вживають психоактивні речовини

9-11 лютого в Тбілісі (Грузія) представники державних і недержавних організацій взяли участь у тренінгу “Адвокаційні та стратегічні кампанії із захисту прав людини”, який провів міжнародний експерт Каспарс Залітіс з організації “Mozaika” (Латвія). У рамках тренінгу були зроблені напрацювання для адвокаційних кампаній, частина з яких втілиться в життя вже цього року.

Триденний тренінг з адвокації об’єднав представників більш ніж 10 організацій з усієї Грузії. Каспарс Залітіс розповів про цикл адвокаційно-стратегічних кампаній та його складових, про аналіз проблеми, постановку цілей і завдань, визначення зацікавлених сторін, методах адвокації, моніторинг та оцінку адвокації та планів кампаній і про багато іншого. Під час тренінгу учасники не тільки детально дізналися теорію адвокації, а й підійшли до неї з практичного боку, підготувавши програми адвокації та плани їх реалізації для вирішення нагальних проблем у Грузії.

Серед підготовлених планів були плани по безкоштовному лікуванню гепатиту С для всіх, хто його потребує, з розширення доступу до замісної терапії в одному з регіонів і по скасуванню кримінальної відповідальності за вживання наркотичних речовин.

Особливо важливим є той факт, що даний тренінг не закінчився з останнім днем ​​його проведення. Він став “передмовою” до адвокаційних кампаній, які мають дуже важливу та актуальну мету, – поліпшення якості життя людей, які вживають психоактивні речовини, в Грузії. Вже зараз плани допрацьовуються, а в березні буде проведено тренінг із підготовки комунікаційної стратегії.

Нагадаємо, що тренінг відбувся в рамках проекту “Права і здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини” за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди.