У Черкасах пройшов тренінг з особливостей консультування «рівна рівній» для ініціативних груп ВІЛ-позитивних жінок

8-11 квітня в Черкасах пройшов тренінг з особливостей консультування «рівна рівній» для ініціативних груп Києва та Черкас проекту «Адвокація гендерної рівності та захист прав жінок, які живуть з ВІЛ, в Україні». Для тренерів Сильвії Де Ругама Прадо (“Позитивні Жінки Світу”) та Дженні Коунтурі Тсіамі це – п’ятий тренінг, який вони проводять в Україні.

Учасниці тренінгу обговорили, як надавати гендерно-чутливі послуги, дізнались про проекти, які були успішно реалізовані в Нідерландах (проект безпосереднього втручання та проект Buddy), зупинились на нюансах розкриття статусу близькому оточенню та медичним працівникам, обговорили актуальні питання, пов’язанні з лікуванням, ініціативи з захисту прав та адвокації та поділилися планами на майбутнє.

Олена, Київ: «Тренінг в Черкасах – навчальний, життєстверджуючий захід, який окрилює і дає розуміння того, що ми рухаємося у правильному напрямку. Дякую організаторам за ці плідні дні».

Олена, Київ: «Хотіла б подякувати тренерам і організаторам за теплу «лампову» атмосферу!»

Олена, Черкаси: «Я живу з ВІЛ 23 роки дуже давно, приймаю АРТ, більше 15-ти років активістка у сфері ВІЛ і я вперше на такому тренінгу! Я переповнена почуттями вдячності і захоплення до Сільвії! Її історія, її щирість, її професіоналізм торкнувся кожної з нас без винятку, я дозволила побути собі слабкою та відчути – я так давно цього не робила. Це важливо, звільнятися від болю, щоб було місце для інших почуттів. За час тренінгу народилися нові ідеї та шлях їх втілення, не хотілося пропустити ні хвилини! Величезне спасибі всім організаторам за вашу працю і приголомшливу роботу, таку цінну для нас, жінок які живуть з ВІЛ.»

Вікторія, Черкаси: «Це були 3 незабутні дні! Сильвія відчула кожну з нас! Дісталася до найбільш віддалених куточків нашої душі та відкрилася нам сама, так відверто та повністю… У її історії кожна побачила частину себе! Хочеться втілювати наші ідеї, рости, розвиватися, міняти недосконалість системи!»

Тренінг проводився за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії, яке представлене Посольством Королівства Норвегії у місті Київ.

Фотографії Аліни Шабанової.