Співробітники Центру денного перебування “Компас” провели квест “Наркотики? Не моя тема!” у Харкові

На минулому тижні наші колеги та партнери Центр денного перебування “Компас” (БО “Харківський благодійний фонд “Благо”), провели квест “Наркотики? Не моя тема!”, який став вже традиційним у м. Харкові.

Проведене БО “ХБФ “Благо” серед підлітків Харкова дослідження показує, що кожен третій підліток у віці від 10 до 19 років має досвід вживання наркотиків. У середньому, у кожного опитаного, в оточенні є більше ніж двоє людей, які вживають наркотики. Дві третини з опитаних знають, де можна в будь-який час придбати наркотики. На обліку відділу ювенальної превенції поліції знаходиться 192 підлітка з м. Харкова та області, з них 83 вже засуджені умовно.

Біля 60% підлітків, що звертались до Центру «Компас», мають
ризик інфікування ВІЛ, гепатитами та інфекціями, які передаються статевим шляхом, оскільки практикують незахищений секс та мають хибні уявлення щодо збереження сексуально-репродуктивного здоров’я. Співробітники Центру намагаються виправити цю статистику. Квести – один із особливо вдалих способів донесення правильної інформації та візитівка «Компасу».
Тож 30 травня пройшов довгоочікуваний квест “Наркотики? Не моя тема!” на базі тренінгового центру Головного Управління Національної поліції в Харківській області. Його метою стало розширення та закріплення знань серед підлітків щодо ВІЛ/СНІДу, ІПСШ, туберкульозу, гепатитів, сприяння розвитку навичок роботи у команді.

У заході взяли участь клієнти Центру – підлітки від 14 до 19 років. Учасники 9 команд розгадували ребуси, кросворди, відповідали на питання про соціально-небезпечні захворювання, вживання наркотичних речовин, права, а також виконували фізичні вправи та стріляли з луку.

Володимир Казусь, президент БО «ХБФ «Благо»: «Особисто моя думка – 90% того, що підлітки залучаються до злочинності – це незайнятість. Тобто, будь-який підліток апріорі хоче пізнати щось нове. І не всі підлітки зайняті впродовж всього дня. Ми намагаємося зайняти молодь. Для цього у нас є все необхідне. В даному квесті ми хочемо розповісти про можливі ситуації та конфлікти з законом, які, можливо, можуть з’явитися, і як цього уникнути

Усі 70 учасників могли безкоштовно та анонімно пройти тестування на ВІЛ, отримати консультацію медичного працівника, поспілкуватися з патрульними поліції, посидіти в їх авто, побачити показові виступи кінологів та спеціального підрозділу поліції “Східний корпус”.

Антон, учасник квесту, який навчається в професійно-технічному училищі відповів на питання, чи сподобався йому квест: «Ну, нормально. Можна побігати з пацанами, поспілкуватися, пограти, повгадувати. Мізки включити хоч якось.”

Захід відбувся в рамках проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини» (AFEW-Україна) та проекту “Право на здоров’я” (HealthRight International) в Україні (СНІД-фонд Елтона Джона). Співорганізаторами заходу стали Ювенальна Превенція ГУНП у Харківський Області та  Департамент  у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.