Регіональний координаційний комітет у Телаві (Грузія) бореться за доступ до лікування для споживачів наркотиків

Наприкінці квітня відбулася зустріч Регіонального координаційного комітету (РКК) в Телаві (Грузія). Метою зустрічі була розробка та затвердження петиції про включення лікування наркозалежних у міський бюджет Телаві.

30 квітня було проведено вже 9-е засідання керівного комітету РКК. У ньому взяли участь представники таких організацій та міських структур як Громадське об’єднання “Бемоні”, Танадгома – Інформаційно Медико-Психологічний Центр, “Крок у майбутнє”, Демократичний центр ЮСЕЙД, Муніципалітет, Бюро пробації, Центр наркозалежності, Департамент соціального забезпечення та охорони здоров’я Міської ради, Об’єднання інфекціоністів “Салбуні”.

DSC03944

Під час зустрічі, Давит Казаішвілі, координатор проекту “Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини”, і Давит Гонгадзе, директор соціального бюро “Бемоні”, представили для обговорення петицію про включення коштів для лікування споживачів наркотичних речовин у муніципальний бюджет. Дана петиція може стати гарною можливістю вплинути на прийняття позитивного рішення з питання виділення грошей на лікування споживачів наркотиків. У результаті дискусії, у петицію були внесені деякі зміни, вона була затверджена і відправлена ​​усім членам РКК.

 

Також під час зустрічі для учасників зустрічі та присутніх журналістів була презентована Державна програма ліквідації Гепатиту С.

Нагадаємо, що вживання наркотиків і гепатит С є одними з ключових питань охорони громадського здоров’я в Грузії. Тим не менш, лікування для споживачів наркотичний речовин у країні вкрай обмежене, як і доступ до профілактики гепатиту С, і тільки з 2015 року стартувала програма з безкоштовного лікування гепатиту С для всіх, хто його потребує.

DSC03937