
Представники AFEW-Україна відвідали ЧМБФ “Нова сім’я” (Чернівці, Україна), який є одним з партнерів у реалізації проекту “Права і здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини”. Поїздка вийшла насиченою: зустрічі з партнерами, знайомства з партнерами потенційними, лекція і навіть тестування на ВІЛ.
20-21 травня відбувся візит Анастасії Шебардіної, старшого менеджера проектів, і Ольги Кулик, менеджера зі зв’язків з громадськістю, у Чернівецький міський благодійний фонд “Нова сім’я”. Протягом двох днів представники AFEW-Україна провели зустрічі із співробітниками “Нової сім’ї” і взяли активну участь у ряді зустрічей з представниками партнерських організацій, зокрема зі Світланою Скригунець, заступником начальника відділу у справах сім’ї та молоді Чернівецької міської ради; Віктором Самсонюком, головним лікарем Чернівецького обласного наркологічного диспансеру, і Ольгою Гришин-Грищук, директором Чернівецького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Під час зустрічей вони обговорили потенційні нові напрямки роботи, вже досягнуті результати, нові нюанси роботи, пов’язані з ситуацією в країні, та ін.
Також під час поїздки наші колеги були присутні на лекції з ВІЛ та наркоманії в Чернівецькому політехнічному ліцеї. Лекції, які проводять співробітники ЧГБФ “Нова сім’я”, – це серія лекцій про ВІЛ/СНІД, різні залежності, в тому числі хімічні, репродуктивне здоров’я та ін.
Психолог Михайло Горук, який проводив дану лекцію, каже: “Багато дітей і підлітків мало розуміють, що таке залежність і залежна поведінка, і що, якщо вона сформована, то змінити її дуже складно. Тому на лекціях акцент робиться на особливості формування різноманітних залежностей, про те, що якщо ви розумієте, що формується залежність, то допомогу треба шукати, і що вона існує, в т.ч. і в нашій організації.”
Крім того, під час лекцій її слухачі мають можливість зробити експрес-тест на ВІЛ, оскільки Фонд співпрацює з місцевим Центром СНІДу, чиї співробітники і роблять тестування. Натхненні лекцією і прикладом інших, Анастасія та Ольга теж зробили тести.
Пізніше Ольга зізналася: “Не дивлячись на те, що тест я робила не вперше, було хвилююче і трохи страшно чекати його результат. Але оскільки я вважаю, що знати свій статус – це необхідність найвищого рівня, то вважала за краще хвилюватися, чекаючи результат, а не хвилюватися, тест не роблячи.”
Візит відбувся в рамках проекту “Права і здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини”. Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди.