Пройшла Літня лідерська школа для Чемпіонів міжнародної програми Journey4Life

На минулому тижні у м. Косів Івано-Франківської області пройшла Літня лідерська школа для Чемпіонів міжнародної програми Journey4Life («Подорож заради життя») у рамках проєкту «Подорож заради прав та гендерної рівності» за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія, що представлене Посольством Королівства Норвегія в місті Києві. 

Чемпіони4Life – це молоді лідери з чотирьох областей України (Кіровоградської, Полтавської, Харківської та Чернівецької), які проводять для своїх однолітків Подорожі – цикли з 10 занять. Подорожі базуються на міжнародній моделі Dance4Life, яка спрямована на роботу з підлітками та молоддю задля розвитку лідерства, обізнаності щодо прав людини та питань гендерної рівності, а також збереження репродуктивного здоров’я, профілактики ВІЛ та інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Під час Літньої Школи учасники пройшли тренінг з особливостей методики проведення занять програми Journey4Life та мали змогу поділитися своїм досвідом роботи за програмою. Тренінг проводила Дар’я Копієвська, Чемпіонка з Кропивницького, яка була відібрана до міжнародної програми підготовки Тренерів4Life та пройшла Тренінг для Тренерів у травні 2021 року.

Даша Копієвська, Тренерка4Life: «Учасники і я плідно працювали протягом усього часу тренінгу, отримали новий досвід, обговорили наявні напрацювання, розробили нові стратегії розвитку на найближчий час, проаналізували сильні сторони в роботі Чемпіонів, знайшли ті, що потрібно вдосконалювати і відновили заряд енергії, надихнулися і знайшли ключові зміни , які приніс проєкт в життя учасників.

Слухаючи слова Чемпіонів під час рефлексії, у мене мурашки по шкірі бігали від того, наскільки глибинні зміни з ними трапилися за час проєкту. Я намагалася записати кожне слово, щоб залишити в пам’яті цей момент, адже вже тоді розуміла, що в наступний раз буду інша я, інші учасники, і це буде зовсім інша історія. Головним висновком цієї поїздки і першого самостійного тренінгу стали наступні слова: “Я знаю, що я роблю, що я при цьому відчуваю і для чого мені це потрібно. Я люблю те, що роблю, і роблю те, що люблю!»

У рамках Літньої Школи Чемпіони та їх наставники також мали можливість покращити свої навички з ораторського мистецтва, роботи з цільовою аудиторією та створення тематичних відео роликів. Цим корисним навичкам навчала учасників відома тренерка з комунікацій Марина Говорухіна.

Менеджер проєктів AFEW-Україна Ірина Нєрубаєва провела тренінг з розробки  проєктних заявок. Особливо запам’яталася учасникам вправа «Бутерброд», де на прикладі приготування бутерброда Чемпіони могли відчути всі труднощі розробки та реалізації проєкту та ще раз усвідомити важливість партнерства та командної роботи. Після закінчення тренінгу учасники отримали домашнє завдання – розробити проєкт соціального заходу та провести його у своїй громаді.

Настя, Чемпіонка з Чернівців: «Це був чудова, надзвичайно емоційна та корисна літня школа/табір. Це крута можливість поділитися досвідом та обмінятися порадами з Чемпіонами інших міст. Окреме дякую за навчання ораторському мистецтву, тому що це дуже потрібно для спікера. А також дяка за можливість спробувати написати свій міні-проєкт. Всі знання, які я отримала в цьому таборі, я буду застосовувати в повсякденному житті, адже життя – це також проєкт, який ми пишемо впродовж років».

І, як завжди на Літній Школі, було багато веселого та цікавого: різноманітні майстер-класи,  які проводили наставники та Чемпіони, випробування, конкурси та пісні під гітару під час вечірнього вогнища.

Альона, Чемпіонка з Харкова: «Хочу подякувати за таку можливість, дуже сподобалося, море емоцій, вражень і спогадів. Тренери круті,  цікаві лекції. Окремо дякую за похід в гори. Адреналін на мосту зашкалював, а на горі дух перехоплювало».

Більше фотографій та відео з Літньої лідерської Школи ви можете знайти у Фейсбуці та Інстаграмі за хештегом #D4L_camp21