Проблеми, виклики та подальші перспективи наркозалежності в Грузії

7-8 грудня Інформаційно Медико-Психологічний Центр – Танадгома провів фінальну конференцію «Наркозалежність – проблеми, виклики та подальші перспективи» по проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини» у Тбілісі.

Основними цілями конференції були:

  • Підвести підсумки проекту;
  • Обговорити існуючі послуги, потреби та проблеми у трьох напрямках: права людини, проблеми зі здоров’ям і психосоціальна реабілітація людей, які вживають наркотики;
  • Зміцнити співпрацю між урядовими та неурядовими організаціями;
  • Сприяти реабілітаційним програм людей, які вживають наркотики;
  • Визначити майбутні виклики та перспективи.

Дводенна конференція об’єднала представників більш ніж 20 міжнародних і національних організацій та ініціативних груп з усієї Грузії. У конференції також взяли участь співробітники Пенітенціарного департаменту Міністерства з виконання покарань, Національного центру контролю за захворюваннями і охороною громадського здоров’я та Міністерства внутрішніх справ Грузії tadalafil citrate. Jos Douma, Посол Королівства Нідерландів у Грузії, відкрив зустріч від імені Міністерства Закордонних Справ Нідерландів – донора проекту.

DSC01344

Партнери проекту з Грузії – Інформаційний Медико-Психологічний Центр – Танадгома, Громадське об’єднання «Бемоні» і НУО «Світ толерантності» розповіли про основні особливості і головні здобутки проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини».

Конференція – заключний захід проекту, де організації, залучені до його виконання, а також їх партнери з неурядового та державного секторів оцінили свої досягнення і успіхи, а також труднощі, які долалися протягом останніх чотирьох років», – говорить Ніно Церетелі, виконавчий директор Інформаційно Медико-психологічний центру – Танадгома. «Крім того, конференція послужила важливою віхою у визначенні повної картини існуючих послуг для людей, які вживають наркотики, і їх потреб за трьома напрямами – охорона здоров’я, психосоціальна реабілітація та наркополітика і права людей, які вживають наркотики. Як результат, були окреслені перспективи для роботи та адвокації в найближчому майбутньому. Я думаю, найголовнішим було те, що всі учасники конференції неодноразово підкреслили важливість об’єднання зусиль з боку уряду, НУО та спільноти для того, щоб поліпшити правове середовище і доступ до різноманітних послуг для людей, які вживують наркотики».

DSC01502

Конференція пройшла в рамках проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини», який реалізує МБФ «СНІД Фонд Схід Захід» (AFEW-Україна) у співпраці з Громадським об’єднанням «Бемоні», Інформаційно Медико-психологічний центр – Танадгома і НУО «Світ толерантності». Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди.

DSC02223