НУО Грузії закликають владу підтримувати амністію для певної категорії затриманих споживачів наркотиків і до проведення фундаментальної реформи наркополітики

Група грузинських НУО опублікувала заяву, в якій закликає владу підтримати реформу наркополітики та амністію для певної категорії затриманих споживачів наркотіков.

Основной процес реформи наркополітики та пакет законодавчих поправок, представлений у Парламент, припинений більш ніж на рік. Жодна з форм роботи уряду, не була використана для раціонального та справедливого вирішення цього питання. На тлі відкладених Парламентом фундаментальних змін наркополітики, група людей, яка чекає реформ у пенітенціарних установах, залишається без відповіді. Уряд уникає частки політичної відповідальності в системній реформі. Місцеві НУО не знають позицію уряду щодо шляхів вирішення проблем наркополітики.

У цих умовах статистика осіб, засуджених за наркозлочини, тільки в 2018 році виглядає так:

  • Кримінальне переслідування почалося для 3650 осіб;
  • У той же час вирок, винесений судом, був направлений 2825 особам;
  • 633 людини засуджені до тюремного ув’язнення за злочини, пов’язані з наркотиками;
  • На даний час до 5000 осіб мають термін за злочини, пов’язані з наркотиками;
  • За останні шість місяців 2018 року до 50 осіб, обвинувачених/засуджених за злочиния, пов’язані з наркотиками, оголосили голодування, вимагаючи справедливого правосуддя.

На тлі припинення системних і фундаментальних змін в наркополітиці, прихильники реформи наркополітики вважають, що держава повинна прийняти проміжне рішення про використання механізму амністії і/або помилування.

Партнерами заходу стала велика кількість грузинських НУО —  EMC; ГО “Бемонф”; Фонд «Відкрите суспільство»; «Альтернатива Грузія»; рух “Білий шум”; “Танадгома”; Pheniks 2009; GeNPUD; “Новий вектор”; “Гепа+”; CTC; Ініціатива з реабілітації вразливих груп.