Міжнародна ініціатива “Dance4Life” стартувала в Україні

На цьому тижні AFEW-Україна та Dance4Life («Танцюй заради життя») за підтримки ІІТО ЮНЕСКО презентували навчальну програму “Journey4Life” («Подорож заради життя») на робочій зустрічі Національної експертної групи з профілактики соціально-небезпечних захворювань у підлітковому середовищі.

“Dance4Life” – міжнародна голландська модель, спрямована на роботу з молоддю для розвитку лідерства та збереження репродуктивного здоров’я, профілактики ВІЛ та інфекцій, що передаються статевим шляхом. Наразі “Dance4Life”, крім штаб-квартири у Нідерландах, працює у 14 країнах на 4 континентах. Раніше AFEW-Україна вже мав досвід реалізації проєктів “Dance4Life” у Молдові.

Навчальна програма “Journey4Life” розроблена для молоді віком від 10 до 24 років. У ній застосовується комплексний підхід до позитивного розвитку молоді та містяться заходи з розбудови соціальних емоційних компетенцій молодих людей, щоб вони отримали можливість робити здоровий вибір щодо свого життя та відчували впевненість у своєму майбутньому.

В Україні AFEW-Україна реалізовуватиме програму разом з партнерами: БФ «Повернення до життя» впроваджуватиме її у Кропивницькому, ПОБФ «Громадське здоров’я» – у Полтаві, БО «Харківський благодійний фонд «Благо» – у Харкові, ЧБФ «Нова сім’я» – у Чернівцях. Розглядається також можливість у подальшому розширити програму на Київ та Одесу.

Навчальну програму “Journey4Life” викладають молоді люди 18-24 років, яких називають “Champions4Life” («Чемпіони заради життя») – фасилітатори-однолітки, які проводять зустрічі та пройшли навчання за темами по сексуальному та репродуктивному здоров’ю та правам (СРЗП), так і зі сприяння особистій трансформації. Будучи молодими людьми, Champions4Life самі радше розширюють можливості інших молодих людей, ніж їх навчають; вони ведуть процес навчання на основі досвіду та виступають прикладами для наслідування. Вони здатні створювати безпечний простір для сприяння взаємообміну та навчанню шляхом дискусій та активної участі.

Ірина Філенко, Соціальний будинок «Компас», Харків: «Проєкт дає можливість хлопцям та дівчатам стає агентами змін в своїх навчальних групах, доносячи достовірну інформацію та демонструючи свою лідерську позицію. Для мене він особливо цінний тим, що оснований на доказовій базі, що дуже важливо при роботі з дітьми. Він дасть нам можливість залучати більше підлітків в проєкти і тим самим знизить їх ризиковану поведінку».

Ірина Толмачова, Центр соціально-психологічної допомоги «Діалог», Чернівці: «Мені дуже подобається цей проєкт. Подобається тим, що в ньому є не тільки профілактичні, а й психологічні теми. Подобається тим, що діти будуть самі передавати отриману інформацію. Його можна впроваджувати в будь-який професійно-технічний навчальний заклад і таким чином охопити не тільки підлітків, що вживають наркотики. Адже підлітки часто навіть не зізнаються в цьому і залишаються неохопленими! Крім того, для чемпіонів заради життя цей проєкт дає більше перспектив у житті».

До кінця року ми контекстуалізуємо керівництво програми відповідно до українських реалій, а взимку проведемо семиденний тренінг для Champions4Life, на якому у них буде можливість провести свої перші заняття для молоді Харкова.