AFEW-Україна провів тренінг із соціального супроводу споживачів наркотиків

Минулого тижня AFEW-Україна провів тренінг з додаткових технічних прийомів соціального супроводу споживачів наркотиків у Тбілісі, Грузія.

В Грузії нашими партнерами по проекту “Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини” є Громадське об’єднання “Бемоні” та Танадгома – Інформаційно Медико-Психологічний Центр. У рамках цього проекту вони працюють зі споживачами наркотиків у соціальних бюро у Телаві, Кахетія, та у Тбілісі. І соціальний супровід для них повсякденна практика.

У тренінгу взяли участь як співробітники проекту “Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючипрогалини”, так і співробітники інших проектів наших партнерів, які працюють зі споживачами наркотиків. Метою цього тренінгу було створення умов для розвитку навичок використання нових технічних прийомів у повсякденній практиці соціального супроводу. Тренером став Арсеній Павловський, магістр соціальної роботи, клінічний психолог та психотерапевт з Риги, Латвія.

«Зі споживачами наркотиків використовувати колаборативного підходу особливо важливо, тому що вони часто стикаються з маргіналізацією й утисками. А ці підходи дозволяють працювати з наслідками утисків і не дозволяють їх відтворювати» – говорить Арсеній.

Під час тренінгу говорили про те, чим відрізняється соціальний супровід від консультування і надання медичної допомоги, вчилися оцінювати ситуацію та складати сервісний план, обговорювали супровід клієнта при реалізації такого плану, повторювали старі і вивчали нові техніки. Також Арсеній  розказував про профілактику відкатів назад та зривів у процесі соцсупроводу і про проведення фінальної оцінки. А наші учасники дізналися про письмові практики у соціальному супроводі і багато практикувалися.

Для нас, як для організаторів, було важливо, що тренером був практик із багаторічним досвідом і високою кваліфікацією, і що учасники змогли дізнатися нову і прикладну інформацію, а також одразу пробували, дискутували і ділилися досвідом.