AFEW-Україна провів тренінг із ДКТ

7-9 червня AFEW-Україна провів тренінг «Проведення добровільного консультування та тестування на ВІЛ за допомогою експрес-тестів».

Учасниками триденного навчання були психологи, соціальні працівники, медичні працівники та інші співробітники чотирьох соціальних бюро в Україні. Тренерами були Тетяна Александріна й Олена Кислих.

Метою тренінгу було надати учасникам необхідні знання та навички з методики консультування, пов’язаного з тестуванням на ВІЛ – інфекцією із застосуванням швидких тестів. Протягом трьох днів навчання було обговорено багато питань, але тренери зосередили увагу на таких основних темах:

  • Огляд епідемії ВІЛ у світі та в Україні. Етіологія, епідеміологія, діагностика, шляхи передачі ВІЛ.
  • Стигма та дискримінація. Вплив стигми на епідемію.
  • Законодавча база по ВІЛ/СНІДу. Ключові елементи етичних й ефективних методів консультування з питань ВІЛ.
  • До- та після тестове консультування.

Аліна, соціальний працівник, Харків: «Для мене тренінг був корисний у першу чергу тим, що ми розглянули нормативно-правову базу в сфері тестування на ВІЛ, а саме неповнолітніх, тому що ця процедура завжди викликала багато запитань. Також була корисна інформація про особисті та професійні ризики інфікування ВІЛ, що робити, якщо така ситуація сталася – тепер все зрозуміло. Задоволення принесла сесія практичних занять із відпрацювання навичок до- і після- тестового консультування, нам показали, які помилки консультант може зробити при консультуванні і як їх уникнути. Сесія щодо методології та проведення експрес-тестування за допомогою ІХА-тестів була важкувата для сприйняття, тому що було багато медичної термінології, але саме тестування мульти-тестами, зразками, які надала тренер, вразило. Ми змогли побачити проявлення результатів і оцінити їх достовірність – це був класний досвід.
Тренери – професіонали своєї справи: приділяли увагу учасникам, відповідали на поставлені запитання, приємні для спілкування».

Тренінг відбувся в рамках проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди.