Прес-анонс: Діти у війні: факти чи фантазії?

Прес-анонс

Діти у війні: факти чи фантазії?

1 червня о 12.30 відбудеться акція під будівлею Президента, під час якої Коаліція “Права дитини в Україні” вручить другого відкритого листа Президенту щодо недопущення участі дітей у збройному конфлікті та необхідності координації зусиль у роботі з попередження залучення дітей.

Нагадаємо, що за інформацією Донецької обласної прокуратури станом на 30.03.2016 р. засуджено 8 підлітків, які вступили до лав незаконних збройних формувань терористичної організації «ДНР», а на стадії досудового розслідування та судового розгляду перебуває ще 9 кримінальних проваджень вказаної категорії стосовно неповнолітніх.

Разом з тим, міжнародні документи, які ратифікувала Україна, вимагають, щоб відповідальність за участь дітей несли дорослі, а не діти.

Діти, які були залученні до збройного конфлікту маю визнаватись жертвами, які потребують реабілітаційної допомоги, а не відповідальності.

Захист прав дитини на окупованих територіях має стати частиною Мінських угод, а також державної політики.

Коаліція вимагає:

  • чіткої кримінальної відповідальності щодо дорослих за втягування у збройні конфлікти дітей в Кримінальному Кодексі України,
  • надання допомоги дітям-жертвам, які були залученні до конфлікту,
  • проведення широкомасштабної інформаційної та роз’яснювальної роботи щодо недопущення участі дітей у збройних конфліктах.

У акції візьмуть участь:

  1. Світлана Тарабанова, координатор програми Благодійного фонду «Восток SOS»
  2. Олексій Лазаренко, експерт Данської ради з питань біженців та віце-президент Всеукраїнської фундації “Захист прав дітей”
  3. Катерина Будіянська, юрист Всеукраїнська благодійна фундація “Право на захист” у партнерстві з ХАЙЕС.

Місце проведення: перехрестя вулиць Банкової та Лютеранської під Адміністрацією Президента.

Час проведення: 1 червня 2016 р. о 12.30

Контакти: Оксана Москаленко, +066 444 05 11, crc.ngo.ukraine@gmail.com

 

AFEW-Україна долучився до Коаліції “Права дитини в Україні” у березні 2016 р. Коаліція була створена на початку 2012 року з метою сприяння дотриманню прав дитини та спостереження за ефективною реалізацією Прикінцевих спостережень і рекомендацій, наданих Комітетом ООН з прав дитини. Також однією з основних задач Коаліції є обмін кращими практиками у сфері забезпечення прав дитини. Коаліція об’єднала в собі громадські та міжнародні організації й об’єднання, що працюють в інтересах дітей на території України, та є дієвим комунікативним майданчиком для обміну досвідом та підвищення кваліфікації у царині захисту прав дитини та важливим агентом впливу на прийняття рішень у галузі прав дитини в Україні.