1 березня відзначають День нульової дискримінації

1 березня День нульової дискримінації. У День нульової дискримінації ми відзначаємо право кожного жити повноцінним і продуктивним життям  і прожити його гідно.

  • Майже 130 країн, де проживає 2,5 мільярди людей, ще не ввели першу дозу вакцини проти COVID-19.
  • 9 із 10 людей у найбідніших країнах світу не матимуть можливості вакцинуватися від COVID-19 цього року.
  • За 6 років, коли через її високу ціну антиретровірусна терапія була недоступна для людей у найбідніших країнах, було втрачено дев’ять мільйонів життів.
  • У 68 країнах (принаймні) існують закони, які спеціально передбачають кримінальну відповідальність за нерозголошення ВІЛ-позитивного статусу, створення небезпеки інфікування та передачу ВІЛ.
  • У всьому світі з початку пандемії COVID-19 працівники втратили 3,7 трлн. дол. США прибутку, тоді як світові мільярдери з початку пандемії заробили 3,9 трлн. дол. США.
  • У всьому світі 243 мільйонів жінок і дівчат стали жертвами насильства з боку інтимного партнера в минулому році. З моменту спалаху пандемії COVID-19 усі типи насильства проти жінок і дівчат, особливо домашнє, посилились.
  • У середньому ще до COVID-19 на день жінки вже витрачали приблизно у 3 рази більше годин на неоплачувану домашню роботу та догляд, ніж чоловіки.
  • 235 мільйонів найбільш уразливих людей зіткнуться з голодом, конфліктами, переселеннями, наслідками зміни клімату та пандемією COVID-19 у 56 країнах у 2021 році.*

Це лише частина прикладів вражаючої нерівності. І цього року в День нульової дискримінації ЮНЕЙДС наголошує на нагальній необхідності вжити заходів для припинення нерівності навколо прибутків, статі, віку, стану здоров’я, професії, інвалідності, сексуальної орієнтації, вживання наркотиків, гендерної ідентичності, раси, класу, етнічної приналежності та релігії, які продовжують зберігатися у всьому світі.

Нерівність зростає для понад 70% світового населення, посилюючи ризик розділенню та перешкоджаючи економічному та соціальному розвитку. І COVID-19 найбільше вражає найуразливіших людей  навіть коли нові вакцини проти COVID-19 стають доступними, існує велика нерівність у доступі до них. 

Протистояння нерівності та припинення дискримінації є критично важливими для зупинення епідемії СНІДу. Світ стоїть у стороні від спільних зобов’язань по боротьбі зі СНІДом до 2030 року не через брак знань, можливостей або засобів для подолання СНІДу, а через структурну нерівність, яка перешкоджає перевіреним рішенням у профілактиці та лікуванні ВІЛ. 

Викорінимо нерівність!

https://www.unaids.org/sites/default/files/media_asset/2021-zero-discrimination-brochure_en.pdf