AFEW-Україна розпочав впровадження компоненту з розвитку програм підтримки психічного здоров’я підлітків в місцях позбавлення волі

5-6 березня 2020 в Департаменті з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України за підтримки МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід» (AFEW-Україна) відбувся семінар з використання скринінгових інструментів для визначення проблем, пов’язаних з психічним та психологічним здоров’ям серед неповнолітніх, які знаходяться в місцях позбавлення волі. Семінар став початком впровадження компоненту «Розвиток програм підтримки психічного здоров’я підлітків в місцях позбавлення волі» у рамках проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини».

У рамках цього компоненту плану AFEWУкраїна планує провести оцінку стану психічного здоров’я підлітків у місцях позбавлення волі та запропонувати програми та інтервенції, базуючись на отриманих результатах дослідження.

«AFEW-Україна має багаторічний досвід роботи з підлітками груп ризику. Сподіваємося, що наші напрацювання будуть корисними при розробці корекційних програм для підлітків, які знаходяться у місцях позбавлення волі», — говорить Олена Воскресенська, виконавча директорка МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід» (AFEW-Україна).

Метою семінару було вивчення досвіду роботи системи виконання покарань щодо неповнолітніх та питань, пов’язаних з підтримкою психічного здоров’я в місцях позбавлення волі у Королівстві Нідерландів, а також особливостей застосування скринінгових інструментів. До участі в семінарі були запрошені представники Департаменту, дослідницька команда та представники виховних колоній і СІЗО з семи областей. Навчання кращим європейським практикам та використанню інноваційних інструментів проводили Герда вант Хофф, старша радниця Міністерства юстиції Нідерландів у минулому, Марійке ван Генабік, директорка державних закладів для неповнолітніх (Королівство Нідерландів) та Тетяна Бондар, директорка ГО «Український інститут соціальних досліджень».

«Психічне здоров’я неповнолітніх, які опинились в конфлікті з законом — дуже важлива та актуальна тема, і мені, як працівниці установи виконання покарань, дуже важливо отримати нову інформацію, ознайомитись зі скринінговими інструментами та навчитися використовувати їх на практиці. І, звичайно, дуже приємно обмінюватися досвідом з колегами та однодумцями», — ділиться враженнями  Тетяна Власова, психологиня Дніпровської установи виконання покарань №4.

 

«Дякую організаторам та учасникам за готовність до відкритого діалогу, уважність до думок та досвіду працівників соціально-виховної служби та наміри вдосконалення існуючих проектів. Така форма співпраці державних та недержавних організацій є ознакою європейського спрямування українського суспільства», — сказав Святослав Фощій, психолог Кременчуцької виховної колонії.