Інструмент «QR-код – помічник до відновлення моїх прав» став кращою практикою молодіжної роботи в Україні

Інструмент «QR-код – помічник до відновлення моїх прав» став кращою практикою молодіжної роботи в Україні 2019 року у сфері освіти та просвітницької діяльності з прав людини для молоді! Нагоду було вручено Центру денного перебування «Компас» БО «ХБФ «Благо» на ІІІ Всеукраїнському форумі молодіжних працівників та працівниць.

У квітні ми вже писали про проект «QR-код» – проект у Харкові, який придумали лідери Центру денного перебування «Компас», що працює з підлітками, які мають досвід вживання психоактивних речовин. І тепер інструмент був відзначений вже на всеукраїнському рівні.

Проект «QR-код» був придуманий для допомоги підліткам у вивченні їх прав. Він став одним із переможців конкурсу малих грантів AFEW-Україна. QR-коди «Компасу» розміщені у школах і ліцеях Харкова. Просканувавши QR-код (всього таких QR-кодів шість), підлітки переходять на сторінки в інтернеті з інформацією про «Компас», про ВІЛ, репродуктивне здоров’я, психоактивні речовини, поліцію. Після прочитання інформації, підлітки можуть відповісти на різні питання, пов’язані з цими темами. Пройшовши весь квест з шести тем і виконавши завдання, учасники отримують запрошення в «Компас» і квиток в кінозал Центру.

«Права підлітків часто порушують, проте підлітки не хочуть традиційним способом дізнаватись про свої права. Тому разом ми розробили такий дієвий інструмент, щоб молодь могла в цікавий спосіб дізнаватись про свої права. Я ще не розповідав лідерам проекту, що ми перемогли, хочу привести статуетку та віддати їм – навіть не уявляю їхніх емоцій», – розповідає Андрій Матвєєв, старший соціальний працівник Центру «Компас».

ІІІ Всеукраїнський форум молодіжних працівників та працівниць проходив на минулому тижні й об’єднав в одному місці, а точніше в декількох неймовірних локаціях Луцька, молодіжних працівників та працівниць, міжнародних експертів та авторів кращих молодіжних практик України. Він охоплював останні світові тенденції в молодіжній роботі від міжнародних експертів, корисні воркшопи з використання діджитал-інструментів у молодіжній роботі, лекції від знавців про роботу з молоддю в соціальних мережах (Facebook, Instagram, Telegram, YouTube), а також нічний хакатон про прості цифрові рішення в молодіжній роботі.

Фото (с) Юрій Євтушко.