У Кременчуцькій виховній колонії відбувся міжнародний семінар

З 6 вересня по 8 вересня 2017 року у державній установі «Кременчуцька виховна колонія» в рамках проекту Групи Помпіду Ради Європи відбувся другий 3-х денний міжнародний практичний семінар «Методи реабілітації в виховних колоніях для неповнолітніх».

У роботі тренінгу взяли участь експерти з Нідерландів, менеджер проекту AFEW-Україна Ірина Нерубаєва, начальник управління пробації Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції Ірина Яковець, співробітники Кременчуцької та Прилуцької виховних колоній та представники НУО.

Проведення семінару стало можливим завдяки самим співробітникам колонії, які під час МНПК «Ефективні підходи у роботі з підлітками, які мають досвід вживання психоактивних речовин», яку AFEW-Україна проводив у 2015 році, ініціювали співпрацю з голландськими та українськими колегами. У тому ж році у рамках проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини» співробітники ПОБФ «Громадське здоров’я» провели для колег з Кременчуцької колонії першу ознайомчу сімейну конференцію.

Під час практичного семінару Ірина Нерубаєва зробила презентацію ситуації з підлітками, які вживають наркотики в Україні,  розказала про особливості роботи з підлітками груп ризиків, проаналізувала ключові проблеми при роботі з дітьми та молоддю груп ризику та представила досягнення проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини» в Україні. Також Ірина показала навчальний мультфільм “Сімейні групові конференції”, створений  AFEW-Україна.

Крім цього учасники ознайомилися з новітніми програми, які використовують співробітники колонії у роботі з вихованцями, методами і формами в напрямку підготовки юнаків до звільнення, здійснені за сприянням міжнародних партнерів.

Експерти зосередили увагу на досвіді роботи персоналу Кременчуцької колонії з методикою SAVRY (оцінка ризиків насилля) та сімейними конференціями. Також на семінарі піднімалися такі теми:

  • прояви жорстокості та агресивності з боку засуджених в ситуаціях з обмеженими можливостями та формах, причинах та шляхах попередження агресії;
  • основні проблеми молодих людей і ризики, пов’язані із зловживанням наркотиків;
  • європейські приклади з профілактики та лікування наркотичної залежності у в’язницях;
  • важливість взаємозв’язку та відновлення стосунків дітей та батьків.

Фото ©КВК.