Сьогодні підлітки, завтра – ключові групи населення?

Підтримка підлітків, схильних до ризику інфікування ВІЛ, в Україні

Тетяні 18 років. У неї є маленька дитина. Її чоловік активно вживав наркотики і через три роки вона від нього пішла. Олександру 17 років. Він талановитий боксер, але почав експериментувати з наркотиками вперше в 11 років. Світлані 22 роки. У неї шестеро братів і сестер – всі вони виросли в різних дитячих будинках. Тепер у неї є двоє власних дітей. Її чоловік намагався вбити її сокирою і вона втекла з дому.

«Перший раз я спробував наркотики в 14 років. Ну, найперший це було в 11 років», – Олександр, 17 років.

 

Важливість залежних від віку послуг

Послуги для підлітків повинні бути спеціально приведені у відповідність до їх віку, оскільки сфера послуг для цієї групи відрізняється від послуг для дорослих. В Україні проект «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини» працює, щоб поліпшити доступ підлітків та молоді, які вживають наркотики, до повного об’єму медичних, соціальних, психологічних та юридичних послуг, а також для забезпечення захисту їхніх прав людини.

Центр «Компас» – зона безпеки для підлітків груп ризику

Партнер проекту «Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини» МБФ «СНІД Фонд Схід-Захід» (AFEW-Україна) відкрив центр денного перебування “Компас” на початку 2014 року у співпраці з ХМБФ “Благо”. Майбутнє центру під загрозою через скорочення фінансування. Це не повинно трапитися. Це відео демонструє, наскільки послуги, що надаються відповідно до вікової специфіки «Компасом», дійсно важливі для життя Тетяни, Світлани й Олександра. А також для громадського здоров’я в цілому.

«Зараз в країні дуже складне становище, складна ситуація, але це не виправдовує і не може бути виправданням того, що ми можемо забути і не думати про дітей», – Олександр Могилка, директор «Компаса».

Джерело: http://www.hivgaps.org/news/new-video-todays-youth-tomorrows-key-populations/